Až hrdinský čin zvládl pracovník vedlejšího pneuservisu, který pomohl zachránit dva lidi uvězněné za zamřížovaným oknem ve druhém patře budovy. „Při našem příjezdu byl jeden z nich už venku, druhého pak držel za ruku do doby, než dorazila pomoc,“ sdělil mluvčí hasičů Filip Venclovský.

Zachránce přistavil žebřík a podařilo se mu mříž částečně vypáčit. Z uvězněné dvojice se ven dostal muž, žena to nezvládla. Pomohli jí až hasiči.

Zdravotníci si do péče převzali šest lidí. Zachránce se nadýchal kouře, dva původně uvěznění lidé utrpěli popáleniny. Zranili se také dva policisté a jeden hasič.

Požár bytu. Ilustrační foto
Požár bytu v Brně. Popálený muž skončil v nemocnici, žena se nadýchala zplodin

„Příčinu požáru nyní zjišťuje vyšetřovatel. Zatím se nepřikláníme k žádné verzi,“ uvedl mluvčí Venclovský.

Pět ze šesti zraněných záchranáři rozvezli do nemocnic. Nejhůře dopadla žena, který utrpěla těžké popáleniny. Starají se o ni lékaři v popáleninovém centru Fakultní nemocnice Brno.

„Z našeho pohledu šlo o mimořádnou událost prvního stupně, na místo jsme vyslali sedm prostředků včetně velkokapacitní sanitky,“ řekla Deníku mluvčí záchranné služby Michaela Bothová.

Jeden z posledních velkých požárů, který měl tragické následky, se v Brně rozhořel počátkem května. V Plotní ulici tehdy hořely unimobuňky, o život přišlo osm lidí.

  • Podívejte se, jak to v květnu vypadalo v Plotní ulici v Brně
Zdroj: Se souhlasem HZS JMK