Na tajemnou tvář města si však tentokrát posvítí i řada dalších akcí, kterých se o jarních prázdninách mohou děti z Brna zúčastnit.
Příměstský tábor inspirovaný zákoutími bohunického sídliště přidá k záhadné atmosféře i kapku divadla a filmu. „Počítáme s přibližně patnácti až dvaceti účastníky od osmi do šestnácti let. Společně budeme hledat zajímavá místa a vytvářet příběhy, které se k nim mohou vztahovat. Ty pak převedeme třeba do divadelního představení,“ vysvětlil Petr David ze Studia dramatické výchovy ve Švermově ulici, které je jednou z jedenácti poboček střediska.
Záhadami voní i další akce z jeho nabídky. Příměstský tábor pojmenovaný Tajemství obléhaného města a jeho námětem je podivný detektivní případ z období třicetileté války, kdy Brno odolávalo švédskému obléhání. „Celkem letos pořádáme pět pobytových akcí a osmnáct táborů, které jsou příměstské. Kompletní přehled najdou rodiče na našem webu. Ve většině z nich jsou ještě volná místa,“ poznamenala Milena Bogdálková ze Střediska volného času Lužánky.
Tajemnem svůj prázdninový program letos kořenil i Dům dětí a mládeže Junior. „Hlavní pracoviště v ulici Dornych pořádá příměstský tábor s názvem Brněnské záhady. Jak název napovídá, je motivovaný pověstmi o záhadách a tajemstvích města. V prázdninovém týdnu jej pořádáme každý den od pondělka do pátku od půl deváté ráno až do čtyř hodin odpoledne,“ vysvětlila Miroslava Kadlečková z Domu dětí a mládeže Junior.
Vlastní příměstský tábor ale organizuje skoro každá z šesti poboček Junioru. „Výjimkou je Vranováček, který tentokrát pořádá soustředění pro fotbalisty,“ dodala Kadlečková.
Na prázdninový týden nezapomněl ani nejstarší dům dětí a mládeže v Brně, který má centrum v Helceletově ulici. Jeho pobočka Veverka ve Veverské Bítýšce pořádá pětidenní příměstskou akci Jarní prázdniny ve Veverce.