Na Masarykově i Mendelově univerzitě přitom začal letní semestr a do tramvají či trolejbusů se opět nahrnuli studenti. „Přechod na prázdninové jízdní řády nám odlehčil, ale stále se potýkáme s vysokou nemocností a využíváme brigádníky," sdělila Deníku Rovnost mluvčí dopravního podniku Hana Tomaštíková.

S vysokou nemocností zaměstnanců bojuje dopravní podnik už od listopadu. Pohybuje se okolo patnácti procent. „Covid tvoří jen část z tohoto čísla. Aktuálně se s covidem léčí jednačtyřicet řidičů, jedenáct je v karanténě a šest na ošetřovném. Pořád je to stejný kolotoč – jeden řidič se vrátí, druhý onemocní," konstatovala v úterý Tomaštíková.

Nová základní škola by v Brně mohla vyrůst už za dva roky. Městští radní dosud navrhli zpracování investičního záměru.
V Brně plánují novou základní školu. Cena? Přes půl miliardy korun

Cestující se postupně do vozů hromadné dopravy vrací, ale podle Tomaštíkové velmi pomalu. „Z osmdesáti procent z minulých týdnů jsme se dostali na zhruba pětaosmdesát procent běžného stavu před covidem," vyčíslila mluvčí.

K podobnému kroku jako v Brně sáhli také na Zlínsku. Dopravní společnost Zlín – Otrokovice už nedokázala obsadit všechny služby, a tak řešila situaci dočasným převedením provozu na letní jízdní řády.