Předchozí
1 z 4
Další

Podle dopravního ředitele Jana Seitla se dopravní podnik vrací do předcovidového léta 2019. „Přecházíme na sedm a půl minuty ve špičkách, což se týká především páteřní tramvajové dopravy. U navazujících autobusů to bude patnáctimutový interval. V nepracovních dnech a o víkendech nebudeme v drtivé většině linek prodlužovat intervaly. Zůstanou stejné jako o běžných sobotách a nedělích v průběhu roku. To je nejviditelnější změna oproti loňsku," nastínil Seitl.

Montáž výhybek ve vyloučené tramvajové trati. Foto z první poloviny srpna.Montáž výhybek. Ilustrační foto.Zdroj: se souhlasem DPMBProvoz městské hromadné dopravy ovlivní také některé opravy ve městě. „Naše akce budou především krátkodobé, lokální, které budou o víkendech. Celkově se bude jednat o práce za téměř šedesát milionů korun. Připojíme se i k akcím, které mají na starosti jiné firmy," sdělil Havránek.

Víkendové výluky budou například ve Vranovské ulici, v Lidické ulici. „Jedná se například i o výměny výhybek," přiblížil dopravní ředitel Jan Seitl.

PROKLIKEJTE SI (vpravo nahoře tlačítko "další") PRÁZDNINOVÉ VÝLUKY V BRNĚ.

Výluka v Masarykově ulici

Poničenou dlažbu v centru Brna čeká oprava. Místem tak nebudou jezdoit šaliny.Poničenou dlažbu v centru Brna čeká oprava. Místem tak nebudou jezdit šaliny.Zdroj: Deník/Oldřich Haluza

Od července do 3. září bude pokračovat v pěší zóně v Masarykově ulici v centru města obnova dlažby, kterou má na starosti firma Brněnské komunikace. Dopravní podnik této rekonstrukce využije k výměně kolejové konstrukce v dotčené části ulice. „Bylo to i loni. V tu chvíli máme centrum města bez obsluhy, ale přes léto nemáme problém tento úsek objet," uvedl Seitl.

* kdy: 1. července - 3. září
* linky, kterých se změny dotknou: tramvaje 4 a 9
* náhrada: žádná

Bystrc, Rakovecká. Současná konečná šalin linky číslo 3. Vedení Bystrce žádalo, aby spoje zajížděly až na Ečerovu. Přečtěte si, jak a zda byli úspěšní.
Žádost o prodloužení šalin linky 3 až na Ečerovu: verdikt padl, známe výsledek

Práce se dotknou tramvajových linek 4 a 9. „Linka 4 povede odklonem přes Husovu ulici, tramvaje linky 9 pojedou přes Rooseveltovu a přes Malinovského náměstí," zmínil Seitl.

Další etapa stavby velkého městského okruhu Tomkovo náměstí a Rokytova

Šaliny linky 4 budou kvůli další fázi stavby VMO končit už na Tomkově náměstí.Šaliny linky 4 budou kvůli další fázi stavby VMO končit už na Tomkově náměstí.Zdroj: Deník/Markéta Homolková

Od července na zhruba půl roku se kvůli pokračujícím pracím na stavbě velkého městského okruhu Tomkovo náměstí a Rokytova částečně změní trasa tramvajové linky 4. Ta skončí na Tomkově náměstí. Jedná se o akci Ředitelství silnic a dálnic. „Tramvajová trať se bude překládat na Tomkově náměstí do nové polohy. Po půl století zase změní svou trasu. Nyní snad už trvale," poznamenal Seitl. Změní se také umístění zastávek jak ve směru do centra města, tak opačným směrem.

* kdy: od 1. července, asi půl roku
* linky, kterých se změny dotknou: tramvaje 4 a 9
* náhrada: žádná

Nové dopravní značení v Brně navede řidiče jedoucí Benešovou ulicí směrem k nádraží před značku pěší zóny. Správně až na výjimky nemohou jet dál, takže by se měli otočit, což může způsobovat v místě dopravní problémy a komplikace.
Zmatky před novou pěší zónou u nádraží v Brně. Zákazy vlákají řidiče do pasti

Do Obřan nyní jezdí pravidelné linky 72 a 75. „Doprava bude posílená autobusy x45 ze Staré osady. Vzhledem k tomu, jak to na Tomkově náměstí nyní vypadá, nechtěli jsme dělat přestupní bod mezi tramvají a náhradní dopravou přímo na té stavbě. Budeme lidi z centra města směřovat linkami 2 a 3 na Starou osadu a tam bude přestup na autobusy. Linka 4 zůstane pro lokální obsluhu Husovic

Pokračující stavba vratné smyčky Pisárky

Stavba vratné tramvajové smyčky v brněnských Pisárkách.Stavba vratné tramvajové smyčky v brněnských Pisárkách.Zdroj: Deník/Michal Hrabal

V Pisárkách pokračují stavbaři v pracích na vratné smyčce. O prodlouženém víkendu od 5. do 9. července tato stavba ovlivní i provoz městské hromadné dopravy. „Využijeme toho, že Brno bude i vzhledem k červencovým svátkům pravděpodobně liduprázdné. Čtyři z pěti dnů jsou nepracovní," podotkl Seitl.

* kdy: 5. až 9. července
* linky, kterých se změny dotknou: tramvaj 1
* náhrada: tramvaj x11 a autobus x1

Na dodržování zákazu vjezdů na brněnské náměstí Svobody dohlédnou strážníci.
Centrum Brna je opět dálnice: přibývá neoprávněných vjezdů, pokuty hned na místě

V tomto období bude tramvajová linka 1 jezdit odklonem ulicemi Husova a Veveří. „V provozu bude také náhradní tramvajová linka x11 v trase od Pisárek přes Bráfovu do Vozovny Komín a autobusová linka x1 v úseku mezi zastávkami Hlavní nádraží a Pisárky," vyjmenoval Seitl.