Proti výstavbě přechodu byl například Petr Daněk. „V místě by zaniklo více než dvacet parkovacích míst, omezil by se provoz, zhoršila průjezdnost záchranných složek. Navíc ten přechod nikam nevede, je tam sice zdravotní středisko, ale to má své parkoviště a další přechod není zas až tak vzdálený," vyjmenoval důvody, proč se stavbou nesouhlasí.

V místě nelze pouze namalovat bílé pruhy, jelikož se jedná o přechod přesahující délku pěti metrů, musí se zde vybudovat také ostrůvek. Nutný by navíc byl i semafor.

Podle informací uvedených na webu Brna požádal město některý z tehdejších zastupitelů Černovic o výstavbu přechodu v Olomoucké ulici na konci roku 2018. Přechod měl sloužit především k pohybu chodců od zastávky směrem ke zdravotnímu středisku. Současná starostka Černovic Quittová se ovšem od žádosti distancovala.

V tělocvičně Základní školy Kneslova v brněnských Černovicích mění osvětlení.
V brněnské škole opravují tělocvičnu. Po letech vymění světla za osm set tisíc

„Když se v roce 2022 po nezbytné administrativě zahajovala stavba, tak jsme jako současné vedení byli velmi nemile překvapeni, že se nějaká taková akce vůbec připravovala. V radě nikdy taková informace nezazněla," sdělila Quittová.

Na pondělním černovickém zastupitelstvu se od záměru distancoval také Ladislav Kotík, který byl čele radnice od poloviny prosince 2018. „Všichni dobře víte, že o tom pravidelně mluvil zastupitel za komunisty pan Vítek. A koneckonců, na začátku prosince byl starostou pan Blažík," hájil se Kotík.

Kdo o přechod žádal?

Ani Pavel Blažík ale podle svých slov o přechod nežádal. „Já jsem žádný takový podnět nedal," reagoval Blažík na Kotíkovu poznámku.

Podle starostky se doteď nepřišlo na to, kdo byl iniciátorem dnes už téměř pět let staré žádosti o vybudování přechodu.

Finální podoba připravované multifunkční haly na brněnském výstavišti. Večerní pohled na arénu z nadhledu.
Provoz multifunkční haly v Brně: až osmdesát akcí ročně, nutnost nového manažera

S výstavbou přechodu vedení Černovic nesouhlasí. „Aktuálně se nám podařilo odložit termín stavby tak, aby se nezahájila. Jako koalice jsme jednotní, nedovedu si představit, že bychom přišli o jednadvacet parkovacích míst v Olomoucké," vysvětlila Quittová a dodala, že se pokouší jednat tak, aby po Černovicích město nepožadovalo náhradu za zmařenou investici.

Brno totiž podle Quittové pokračuje v přípravě nové zebry. „Dozvěděli jsme se to letos v červnu. Společnost Brněnské komunikace chce oficiální sdělení zastupitelstva Černovic. Město na tom pět let pracuje, je tam vysoutěžená zakázka, vítezná firma s tím počítá," vysvětlila černovická starostka.

Černovické zastupitelstvo v pondělí jednotně odsouhlasilo, že městská část nový přechod pro chodce v Olomoucké ulici nechce.