Most Otakara Ševčíka

Na opravenou polovinu mostu Otakara Ševčíka se doprava přesune ve druhé půlce června. Zhotovitel aktuálně pracuje na příslušenství mostu, který se nachází v brněnských Židenicích.

„Izolační souvrství včetně ochran z litého asfaltu jsou již kompletně dokončené. Z velké části jsou zhotovené také římsy, dělníci pracují na na instalaci svodidel, zábradlí či protihlukových stěn. Zároveň sanují povrchy pod mostem,“ sdělila Brněnskému deníku Rovnost mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Lucie Trubelíková.

Dosud jezdili šoféři pouze jízdním pásem ve směru ze Židenic do Komárova, a to včetně přilehlých ramp. Změnu organizace dopravy v místě plánují silničáři na 20. června.

Pohled na opravy brněnského mostu Otakara Ševčíka.
Opravy mostu Otakara Ševčíka v Brně: blíží se změna dopravy, delší doba omezení

„Následný přesun do druhé etapy výstavby zahájíme 21. června. Omezení provozu budou obdobná jako doposud. Zprovoznění celého mostu bez dopravních omezení předpokládáme v letních měsících příštího roku,“ pokračovala mluvčí Trubelíková.

Mapa dopravních omezení a uzavírek v Brně v letních měsících.Mapa dopravních omezení a uzavírek v Brně v letních měsících.Zdroj: Deník/Markéta Evjáková

VMO Tomkovo náměstí a Rokytova 

Změny v dopravě čekají také řidiče, kteří se v létě vydají přes Tomkovo náměstí. Kvůli pokračování stavby velkého městského okruhu tam silničáři na čas omezí provoz do jednoho jízdního pruhu v každém směru.

„Následně bude nutná uzavírka Husovického tunelu. Uzavírku tunelu předpokládáme v letních měsících. Všechny změny řidičům včas upřesníme,“ ujistila mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Lucie Trubelíková.

Pokrok na nábřežní zdi. Podívejte se na průlet nad stavbou VMO Žabovřeská v Brně
VIDEO: Nábřežní zeď už roste. Proleťte se nad stavbou brněnského VMO Žabovřeská

Křižovatka Kníničská 

Nejméně do konce června musí lidé počítat s komplikovanějším průjezdem křižovatkou Kníničské a Veslařské ulice v brněnských Žabovřeskách. Kromě semaforů upravují dělníci také přístup na křižovatku pro pěší. Počítá se s dopravními ostrůvky a přístupem pro invalidy. Celá rekonstrukce vyjde na bezmála šest milionů korun.

V první etapě opravy brněnské křižovatky bude zakázáno odbočení z Kníničské doprava do Veslařské ulice.
Omezení dopravy na Kníničské: nejdřív směrem do centra a objížďka na Jundrov

Údolní ulice 

Neprůjezdná Údolní ulice v úseku od Husovy ulice po Úvoz čeká šoféry od července. Stavební práce zahrnou rekonstrukci kanalizace, vodovodu, silnice, chodníků, veřejného osvětlení i úpravu zeleně. Opravy v místě potrvají přibližně rok a půl.

Kromě samotné silnice čeká obnova také tramvajovou trať, která vede středem vozovky. „Dělníci kompletně vymění koleje za použití moderních odhlučňovacích prvků. Úpravou projdou i zastávky, které budou nově bezbariérové,“ řekla Deníku nedávno mluvčí brněnského dopravního podniku Hana Tomaštíková.

Brněnskou Údolní ulici čeká rozsáhlá obnova. Potrvá rok a půl a vyjde na bezmála čtyři sta milionů korun.
Velká oprava brněnské Údolní ulice: nové parkování, cyklopruh i kácení stromů

Domažlická a Reissigova 

Nepříjemnost v podobě kompletní i částečné uzavírky číhá na řidiče v Reissigově a Domažlické ulici v brněnském Králově Poli. Domažlická je uzavřená od začátku dubna do 4. srpna. Reissigovou šoféři neprojedou až do 8. září. Důvodem omezení dopravy je kladení kabelů velmi vysokého napětí.

První den dlouhodobějších omezení v brněnském Králově Poli. Vše začalo v úterý 2. dubna uzavírkou Domažlické ulice.
Zákazy vjezdu i parkovaní. Začala uzavírka Domažlické v brněnském Králově Poli

VMO za Pisáreckým tunelem 

Cestu velkým městským okruhem řidičům nadále znepříjemňuje také pokračující uzavírka rampy za Pisáreckým tunelem směrem do Bauerovy ulice. „Pro průjezd je nutné využít objízdné trasy vedoucí od kampusu po ulicích Jihlavská, Heršpická a Poříčí,“ vyjmenovala před časem Zdeňka Obalilová z tiskového oddělení brněnského magistrátu.

V úseku mezi Pisáreckým tunelem a velodromem zůstává provoz zachovaný v jednom jízdním pruhu v každém směru. „Situace pro auta je v Brně pořád horší. Jsem zvědavá, kdy se dočkám plynulého provozu,“ povzdechla si třeba řidička Vendula Klimešová. Omezení potrvá přinejmenším do konce června.