Program zahájil už 1. června ohňostrojný muzikál na hudební podklad populární kapely Mirai v areálu Hněvkovského. Hlavní část akce se ale uskuteční na Brněnské přehradě. Kromě ohňostrojů dojde i na dronová světelná představení. Nad hladinou vytvoří animované obrazy rekordních 250 dronů.

Součástí festivalu jsou i další akce, jako například Slavnosti piva Františka Ondřeje Poupěte. V pátek 14. června a v sobotu 15. června bude přes 40 druhů piv k ochutnání v přístavišti Bystrc na parkovišti u bílé kotvy. Oslavy 160. výročí zase chystají brněnští profesionální hasiči. „V první polovině června se otevřou pro veřejnost stanice Líšeň (8.6.), Přehrada (8.6.) a Lidická (15.6.)," lákají pořadatelé.

Nadšence MHD potěší dopravní nostalgie, při které třetí červnový víkend vyjedou historické vozy a otevře se vozovna ve Slatině.

Kromě zážitků se lidé musí připravit na rozsáhlá dopravní opatření. Policisté a strážníci budou dohlížet na bezpečnost a plynulost dopravy. Zároveň návštěvníkům doporučují využít posílenou MHD nebo IDS JMK. Hlavní parkovací plochy budou k dispozici v ulici Stará dálnice, další parkoviště jsou v Páteřní ulici pod nákupním střediskem Akát a v ul. Vejrostova před ZŠ – ostatní parkovací plochy jsou individuální v sídlištní zástavbě Bystrc. Příjezdy a parkování od Kuřimi jsou pak řešeny samostatně u obce Rozdrojovice.

„Z důvodů zajištění bezpečnosti chodců bude pro motoristy uzavřena ulice Přístavní a část ulice Hrázní, kde je největší pohyb pěších diváků. Další dílčí uzávěry budou v ulicích Nad dědinou, Píškova, Stará dálnice (ve směru k ul. Rakovecké), Obvodová směrem k ul. Přístavní (objížďka po ul. Odbojářské)," dodal mluvčí policie Pavel Šváb.

Ohňostroje a dronové show na Brněnské přehradě:

 • 8. června, 22:00 – Dronová show „Jsme Evropa“ / Spectrum Production
  První dronová show s názvem „Jsme Evropa“ oslaví 20 let České republiky v Evropské unii s hudebním doprovodem ikonické skladby Bedřicha Smetany Má vlast.
 • 8. června, 22:30 – Ohňostroj „Dobytí ráje“ / Česko
  Pocta Ivanu Martinkovi, spoluzakladateli festivalu, s hudbou řeckého skladatele Vangelise.
 • 12. června, 22:30 – Ohňostroj „Tanec andělů dva kroky na cestě do pekla“ / Beisel Pyrotechnik Německo
  Show inspirovaná valčíkem z Dvořákovy opery Čert a Káča s efekty z Itálie a Španělska.
 • 15. června, 22:00 – Dronová show „Voda je život“ / Spectrum Production
  Druhá dronová show s názvem „Voda je život“ zobrazuje cestu kapky vody a její životně důležitý význam.
 • 15. června, 22:30 – Ohňostroj „Duhová rapsodie“ / IGNIS BRUNENSIS International Team Česko & Evropa
  Oslava 25. výročí Duhové rapsodie s jazzovým tématem a kosmopolitní spoluprací.
 • 19. června, 22:30 – Ohňostroj „Přátelství“ / Pyrovision Rakousko
Úvodní ohňostroj festivalu Ignis Brunensis 2020 | Video: Deník / Michal Hrabal