Ve světlech reflektorů i fotoaparátů se ukázal jako jeden z prvních producent snímku Rudolf Biermann, který poté vítal kromě herců z filmu třeba českého režiséra Jana Hřebejka. „Vila stojí v Brně, na stejném místě se i natáčelo, proto je logické, že je předpremiéra právě tady,“ uvedl Biermann.

Promítání skleněného pokoje
- 33 dní strávil štáb i herci ve vile Tugendhat
- ve filmu si zahrál třeba i koproducent Igor Rattaj, ztvárnil brněnského radního
- do Brna dorazila také Jana Plodková nebo režisér Julius Ševčík
- přijeli také dětští herci z filmu

Ve vile strávili herci spolu se štábem třiatřicet dní. Hlavních role ztvárnily hvězdy jako Karel Roden nebo nizozemská herečka známá ze seriálu Hra o trůny Carice van Houtenová. Oba rozdávali autogramy, po koberci se prošel také autor románové předlohy se stejným názvem. „Film ani jeho část jsem ještě neviděl, jsem velmi zvědavý,“ nastínil spisovatel Simon Mawer.

Ve foyer kina mohli návštěvníci obdivovat také kostýmy, jež měli herci při natáčení na sobě. Dříve je vystavovali také ve vile. „Vytvořit kostýmy pro film Skleněný pokoj, odehrávající se v rozpětí téměř čtyřiceti let, byl pro mne úkol snů. Kostýmem a maskou lze vyprávět jak hrdinky stárnou, co ztrácejí a co si uchovávají ve svém vzhledu,“ zmínila kostýmová výtvarnice Katarína Štrbová Bielková. Na premiéru přišla s manželem a kameramanem snímku Martinem Štrbou.

Pavel Korbička má v brněnském Domě umění novou výstavu nazvanou Deflection. Pracuje se světlem i prostorem.
Projdou světlem. Na výstavě objekty osvítí neony

Snímek zaujal i Brňanku Lucii Štěpánkovou. „Román mne vyloženě nadchl a jsem proto velmi zvědavá, nakolik předlohu tvůrci ve filmu dodržují a jak se herci poprali s rolemi,“ podotkla Štěpánková.

Předpremiérové promítání viděla také herečka Jana Plodková nebo dětské hvězdy, které si ve filmu zahrály. Se synem Vladimírem Polívkou, který ve snímku ztvárnil syna Liesel, přišla také Chantal Poullain. Události v Brně se naopak nemohl zúčastnit Claes Bang, poslal alespoň video se zdravicí, kterou divákům promítli.