Na košt kysaného zelí míří i Antonín Holas z Olbramovic. „Moje matka dělala to nejlepší nakládané zelí. V Pohořelicích chci ochutnat domácí vzorky. Určitě to bude lepší zelí než to z obchodů,“ říká starší muž.

Má z čeho vybírat. U stěny sálu je na policích vyskládaných 133 naplněných sklenic. Převážně bílého zelí, ale i několik červeného. Když slečna, která je postupně nosí porotě k posouzení, jednu z nich otevře, rychle se nakloním a přivoním. A závan pěkně dlouho a kvalitně naloženého zelí mě okamžitě praští přes nos.

Třicet soutěžních vzorků hodnotí jeden z porotců Stanislav Lukeš. V Pohořelicích se až na jednu výjimku zúčastnil všech ročníků Zelofestu, který před lety začínal v hospodě v podstatě z hecu. Zkušený ochutnávač má zaručený recept na to, jak se při hodnocení vyhnout nechtěnému nadýmání. „Před začátkem si dát panáka slivovice, další v průběhu a ještě jeden po zhodnocení posledního vzorku,“ směje se starší muž na své kolegyně.

Porota hodnotí kromě chuti třeba i vůni a konzistenci nakládaného zelí. Hned sedm vzorků přivezl k posouzení Jaroslav Němec, přezdívaný „Žrout“. Spolu s přáteli objíždí různé gastronomické soutěže po celé republice. „Zelí miluju. Nakládané nebo třeba segedínský guláš,“ povídá.

Jeho recept na nejlepší kysané zelí? „Do bílého dávám o něco víc kmínu. Hlavně se to nesmí přehnat se solí, aby z toho nebylo bláto. Zelí musí zůstat ve škopku minimálně tři týdny,“ popisuje maxijedlík, který třeba v televizní Show Jana Krause spořádal čtyřiadvacet natvrdo uvařených vajec za dvě minuty. Vytvořil tehdy světový rekord. Na hradě Veveří zase kdysi snědl půl kila tlačenky za 79 vteřin.

V Pohořelicích se ve čtyři hodiny odpoledne jako favorit přesouvá spolu s dalšími čtyřmi odvážlivci na pódium k soutěži jedlíků. Bramborové knedlíky se zelím pro ně připravili učni ze sousedního cvrčovického učiliště. „Byly výborné,“ pochválil knedlíky poté, co jich spořádal deset kusů a jasně opanoval první ročník doplňkové soutěže Zelofestu.

Stejný pokrm si dala i jedna z domácích návštěvnic koštu Božena Celnarová. „V zimě je jídlo se zelím ideální. Nepotřebujete ani citróny a zůstanete zdraví,“ vysvětluje Pohořeličanka svou metodu prevence, zatímco její manžel si notuje s cimbálovou muzikou, která spolu s ochutnávkou vín také baví příchozí.

Vítězem hlavní soutěže koštu se stává v kategorii bílého zelí Petra Jurečková z Rohoznice na Pardubicku. Domácí Miroslav Vaněk má podle poroty třetí nejlepší vzorek z více než stovky. „Jsem hlavně rád, že akce dál pokračuje a lidé na ni chodí. Beru to i jako hold zakladateli koštu Miroslavu Vavříkovi, který již bohužel není mezi námi,“ říká za organizátory Aleš Saitl.

Výsledky Zelofestu – košt kysaného zelí
Nejlepší bílé zelí:

1. Petra Jurečková (Rohoznice)
2. Jiří Šrámek (Dvůr Králové nad Labem)
3. Miroslav Vaněk (Pohořelice)