Dopravní omezení pro auta začnou již v sobotu. Městská hromadná doprava podle výlukových řádů pojede od pondělí. „Tramvaje 2 a 3 na křižovatce Vranovské ulice a Cejlu vymění číslo a budou pokračovat dál. Nebudou mít smyčku,“ uvedl Květoslav Havlík za společnost Kordis, která koordinuje dopravu v kraji.

Zábrdovický most• Práce a dopravní omezení začnou třetí říjnový víkend.
• Hotovo má být do patnácti měsíců, začátkem roku 2020.
• Mimo most bude uzavřená také Zábrdovická ulice a část Cejlu od křižovatky s Francouzskou a Vranovskou
• Přes řeku Svitavu povede lávka pro pěší


Do centra se lidé nejrychleji dostanou z židenického nádraží vlaky linek S2, S3 a S6, které pojedou ve špičce po pěti až deseti minutách. Na Cejl se dostanou třeba autobusy číslo 201 a 202 na zastávku Lazaretní, tam přejdou lávku a na dočasné tramvajové zastávce Francouzská přestoupí na tramvaje. „Lávka bude v bezprostřední blízkosti mostu,“ potvrdila za magistrát Zuzana Šrámková.

K Vojenské nemocnici se řidiči dostanou jen ze strany od Staré Osady. Přestupní uzel městské hromadné dopravy přesune vedení Dopravního podniku města Brna k Dělnickému domu. „Budou přes něj jezdit všechny stávající autobusové linky a navíc autobus x27 do Vinohrad. Také navýšíme počet spojů tramvajové linky 12. Požadujeme vyhrazení části Táborské ulice v místě zastávek jen pro hromadnou dopravu,“ sdělil za dopravce Jan Seitl.

Podle Brňana Josefa Maršálka bývá tahle oblast ucpaná i normálně. „Cestuji do Obřan. Doufám, že tam nebudou dlouhá zdržení“ poznamenal.

Uzavírce předchází zprůjezdnění Valchařské od úterý.