Na závody se přišlo podívat několik stovek lidí. „Běžně bývá účast kolem dvou až tří tisíc lidí a očekáváme, že letos to bude podobné," uvedl v sobotu krátce po zahájení závodu brněnský policejní mluvčí Pavel Šváb.

Závod začal už tradičně skokovým derby. „Je to zajímavá podívaná, ale mnohem víc se těším na odpolední program, kdy budou koně přeskakovat přes oheň. Viděla jsem to už loni, a bylo to skvělé, proto jsem přišla i letos," řekla Klára Vlasáková.

Závodit přijel třeba tým strážníků z Prahy. Reprezentovali jej čtyři jezdci, mezi nimi i vedoucí Jezdecké skupiny Městské policie Prahy 5 Lenka Nyklová. „Mistrovství v Panské Líše se účastním poprvé. Dopolední závod byl náročný, bohužel se mi nepovedl podle mých představ, ale je tady skvělá atmosféra," zmínila Nyklová. Její kůň, stejně jako ostatní koně pražských strážníků, kteří přijeli závodit, pochází z Kladrub.

V odpolední části programu si návštěvníci vychutnali oblíbené klání v policejním parkouru. „Při dopoledním skokovém derby museli jezdci se svými koňmi překonat bezchybně překážky při dodržení stanoveného času. Policejní parkour má zase divákům co nejvíce přiblížit policejní práci jízdních jednotek. Proto při závodu přeskakují oheň nebo střílejí na terče," popsal mluvčí Šváb.