Podle židenického místostarosty Petra Kunce je současná radnice v Gajdošově ulici špatně dostupná autem i hromadnou dopravou. „Z blízké silnice je obrovský hluk i prach. Budovu spoluvlastníme se soukromou firmou, za některé prostory platíme nájem asi 1,8 milionu korun,“ vysvětlil Kunc.

Žideničtí o záměru už jednali s představiteli města, kterým objekt patří. Podle domluvy musí mít kladné stanovisko památkářů. „S nimi už jsme myšlenku konzultovali, nebyli proti. V úterý máme jednání. Snažíme se k budově přistupovat co nejcitlivěji a zachovat její původní dispozice i ráz,“ řekl Kunc.

Ilustrační foto.
Řidiče v centru ohlídají kamery. Strážníci si v pěší zóně pomohou botičkami

Lázeňská budova sloužící potřebám městské části je jednou z variant. „Druhou je umístit tam zázemí budoucího bazénu a třetí využití soukromým investorem. Všechny možnosti zůstávají otevřené,“ sdělil náměstek brněnské primátorky Petr Hladík.

U druhé varianty by budova sloužila jako doplněk novostavby plaveckého bazénu. Studii na její výstavbu už mají představitelé města hotovou.

Další postup chce Hladík projednat ideálně do konce září. Do té doby se zástupci města sejdou se soukromníkem, který o využití budovy projevil zájem.

Radnice Brna-severu zůstává

U ledu jsou aktuálně plány na stěhování radnice Brna-severu. Její představitelé prověřovali přesun do kasáren na třídě Generála Píky. „Z armády nám sdělili, že potřebují všechny tamní prostory. Další dvě námi zvažované varianty jsou malé nebo nejsou k dispozici,“ uvedl místostarosta Brna-severu David Aleš.

U stávající radnice v Bratislavské ulici je problematické parkování a také dostupnost městskou hromadnou dopravou. V případě potřeby lidé využijí deset vyhrazených parkovacích míst pro radnici.

Velký kus kartonu letící z kamionu v pátek odpoledne těsně minul policistu jedoucího na motorce po dálnici D1.
Nebezpečná situace na D1 na videu: Kus kartonu těsně minul policistu na motorce

Stěhování radnic

Zástupci Židenic uvažují o umístění radnice do budovy lázní v Zábrdovicích.

Musí si sehnat kladné stanovisko památkářů.

Zástupci Brna-severu radnici do kasáren na třídě Generála Píky nepřesunou.