Fotbal si pravidelně chodí zahrát do areálu Komec v brněnské Hněvkovského ulici i Libor Macháček. „Registrujeme se vždy přes internet a rezervace hřiště je úplně zdarma. Hřiště jsou nová a moc pěkná, když chceme, můžeme si objednat i světla a hrát za tmy,“ hodnotí Brňan.

Podle něj je také důležité, jaké je zázemí kolem. „Hned vedle je taková pěkná hospůdka, kam chodíme na limonádu nebo na pivo. Podle mě je to nejlepší areál na fotbal, kde jsem kdy byl, i když to mám trošku z ruky,“ zmiňuje Macháček.

Studenti stávkovali v pátek na brněnském náměstí Svobody za lepší klima.
Na co škola, klima volá, znělo náměstím Svobody. Studenti místo učení stávkovali

Kromě hřišť tam lidé najdou také horolezeckou stěnu, skatepark nebo rozhlednu. „Nově nabízíme třeba samojisticí systémy, díky kterým začátečníci při lezení nepotřebují instruktora, rozšířili jsme také třeba dětské hřiště,“ uvedla za sportoviště Lucie Mrázek. Oproti loňsku zvyšovali jen některé ceny v řádech korun.

Naopak slevu na vstupném poznají lidé v tenisovém klubu Morenda v Polní ulici, kteří využívají dlouhodobější rezervace. „Nově také půjčujeme k tréninkům koše s tenisovými míči zdarma. Máme osm kurtů a dvě haly, takže v dopoledních hodinách a o víkendech není s místem problém, odpoledne je dobré zařídit rezervaci,“ doplnil za tenisový klub Josef Juřica.

Noční vlci při loňské návštěvě brněnského Ústředního hřbitova.
Ruští motorkáři při cestě vítězství zastaví v Brně. Noční vlci uctí rudoarmějce

Na volejbal nebo třeba futsal si mohou zajít lidé do areálu sokolovny v brněnské Kounicově ulici. Nově tam příchozí najdou také workoutové hřiště. „Ceny jsou stabilní, u futsalového jsme je snížili, protože povrch není teď úplně ideální a čekáme na jeho výměnu. Teď jsme bourali nafukovací halu na beachvolejbal a zahájili jsme sezonu, kdy se bude hrát jen venku,“ popsal za Sokol Brno I Jaromír Duda.

Kromě dvou beachvolejbalových hřišť tam lidé najdou také ovál nebo multifunkční plochu. „Zatím lidé chodí spíše podle počasí, hlavní nápor ještě čekáme,“ podotkl Duda.

Doprava v brněnských ulicích Táborská a Životského.
Cesta po Brně? Autobusem nyní i o půl hodiny delší

Slunné počasí láká také příznivce minigolfu. Zavítají třeba do venkovního areálu Minigolf One, který se nachází v brněnských Bohunicích. „Ceny v porovnání s loňskem zůstaly stejné, nemáme ani v plánu zdražovat. Skupinky do šesti lidí se nemusí předem rezervovat,“ uvedl jednatel areálu Marián Straško.