První lidé se na místě scházejí už před třetí hodinou odpoledne. „Volím pana Babiše, protože v tomto státě neznám lepšího politika, než je on. Svou prací dokázal, že si zaslouží být v čele státu. Volil jsem ho v prvním kole a budu ho volit i teď. Proto jsem také tady, abych mu vyjádřil svou důvěru,“ říká brněnský důchodce Miroslav Pihrt.Nedaleko stojí pro změnu hlouček odpůrců s transparenty „spojence nedáme“ nebo „lhář a estábák.“

Lucie Poláková poukazuje na symboliku místa, kde kdysi stával Tuzex se zbožím jen pro vyvolené. „Babiš si vybral bývalou restauraci, kde za minulého režimu byla pasáž Jalta. Tady se tenkrát scházeli veksláci z celého Brna. Podle mého názoru to jenom potvrzuje, že on je takový novodobý vekslák. Nechci, aby se Babiš stal prezidentem. Měl by odejít i z politiky, protože této zemi nic prospěšného nepřináší,“ míní Poláková.

V pátek odpoledne přijel za svými příznivci do Brna prezidentský kandidát Petr Pavel. Pozdravil se s nimi u Janáčkova divadla.
VIDEO: Tohle mě opravdu bere. Generál Pavel zastavil v Brně dopravu

Bývalý premiér s manželkou přichází na místo se zhruba půlhodinovým zpožděním. Do té doby komunikuje se shromážděnými Brňany exministryně financí Alena Schillerová. „Přátelé, nebojte, pan Babiš je na cestě i se svou skvělou ženou Monikou. Za chvíli za vámi dorazí, má malé zpoždění," uklidňuje čekající příznivce Schillerová.Soupeř generála Petra Pavla lidem na náměstí rozdává moravskou zabijačku. Brňané si mohou vybrat ovar s křenem, stejně jako jitrnicový či jelitový prejt. Právě tuhle trojkombinaci si pochvaluje důchodce Jan Beneš. „Je to výborný, běžte si taky nabrat,“ vyzývá. Babiš mezitím kritizuje politiku současné vlády i svého protikandidáta.

Na místě jsou přibližně dva tisíce lidí. Babišovi příznivci a hlasití odpůrci stojí jen pár metrů od sebe. I kvůli protestujícím a jejich skandování „Babiše do koše“ nebo „estébé nechceme“ není Babišovo řečnění slyšet dál než do předních řad. Oba tábory se vzájemně překřikují a pískají na sebe, největšími konflikty je ale jen několik menších slovních potyček.