I podle nich by do druhého kola postoupili oba kandidáti. Vítězem v okresech Brno-město a Brno-venkov se stal rovněž Pavel. V Brně získal 42,6 procent hlasů a na Brněnsku 35 procent hlasů. Babiš se potom podobně jako na celostátní úrovni umístil na druhém místě s 26,2 procent hlasů v Brně a 32 procenty v okrese Brno-venkov.

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY VOLEB V BRNĚ NAJDETE ZDE, PRO VÝSLEDKY VOLEB NA BRNĚNSKU KLIKNĚTE ZDE.

Že Pavel porazí Babiše i ve druhém kole, doufá například brněnská primátorka Markéta Vaňková. „Já mám jasno - volit budu jednoho kandidáta koalice SPOLU, tedy generála Petra Pavla. Budu ráda, když voličům jejich zápal vydrží,“ pochvalovala si primátorka vysokou volební účast, která je v celkovém součtu 68 procent.

Také pořadí kandidátů, kteří se umístili za kandidáty postupujícími do druhého kola prezidentských voleb, se v Brně a na Brněnsku shoduje s celkovými výsledky, a to v pořadí Danuše Nerudová, Pavel Fischer, Jaroslav Bašta, Marek Hilšer, Karel Diviš a Tomáš Zima.

Volební účast v prvním kole prezidentských voleb byla v obou okresech vysoká. Zejména pak na Brněnsku, kde přesáhla 72 procent.