Do nemocnice žena přišla s vysokými horečkami a dušností. Její stav se rychle horšil a lékaři ji museli připojit na umělou plicní ventilaci.

Kvůli možnému ohrožení života matky i dítěte se rozhodli pro císařský řez.

„Hned po porodu novorozence převezla sanitka na jednotku intenzivní péče porodnice na Obilním trhu,“ uvádí primář gynekologického oddělení nemocnice u Milosrdných bratří Ivan Huvar.

Po dalších deseti dnech, které žena strávila ve zdravotnickém zařízení připojená na dýchací přístroj, ji mohli lékaři i se zdravým synem propustit do domácího ošetření. 

Léčba nakažené rodičky
* Lékaři ženu přijali s vysokými horečkami a dušností vyvolanými covidem v pátek 23. října.V té době byla v jednatřicátém týdnu těhotenství.
* Během několika hodin se zdravotní stav ženy prudce zhoršil. Kvůli virovému zápalu plic se její tělo nedostatečně okysličovalo.
* Pacientku lékaři připojili na umělou plicní ventilaci a kvůli jejímu zhoršujícímu se stavu přistoupili k porodu císařským řezem.
* Porod byl bez komplikací. Po dalších deseti dnech na plicní ventilaci ženu i její dítě lékaři propustili ve středu do domácí péče.