Nově se rozšiřují do Žabovřesk a na jihovýchod od centra. Všechny spadají do zón C, kde řidiči za parkování zaplatí v pracovní dny přes noc. Zpoplatněné bude přesně mezi pátou hodinou podvečerní a šestou ráno.

„Jedná se totiž o oblasti, kam si přes den nepřijíždí tolik lidí něco vyřídit. Naopak večer přijíždějí rezidenti z práce a systém rezidentního parkování v režimu zóny C jim má usnadnit hledání místa, kde své auto nechají přes noc, než s ním ráno zase odjedou,“ vysvětlila Radka Loukotová z magistrátu.

Rezidentní parkování v Brně. Ilustrační foto.
Další rozšiřování modrých čar v Brně. Přibudou zóny Žižkova, Chodská, Rybářská

První hodinu parkování mají návštěvníci zdarma. Za každou další musí z peněženky vytáhnout dvacet korun.

Žabovřeskou lokalitu Zborovská ohraničí hlavně Minská, Žabovřeská a Hradecká ulice. Oblasti Trnitá a Špitálka leží jihovýchodně od středu města mezi Cejlem a Zvonařkou s Opuštěnou okolo Křenové ulice.

Jak už Rovnost informovala dřív, modré čáry začnou od poloviny listopadu platit i v oblastech Žižkova, Chodská a Rybářská. Leží v Žabovřeskách, Králově Poli a Brně-středu, všechny budou také spadat do zón C s noční regulací.

V příštím roce přibude v Brně dalších osm lokalit rezidentního parkování, čtyři v Žabovřeskách a čtyři v Králově Poli. Modré zóny se tak rozšíří k hranicím s Jundrovem a Komínem.