Do stejné situace se každoročně dostávají stovky rodin. O letní tábory je stále větší zájem a pořadatelé spouští přihlašování každý rok dříve. Slováčkovi hlídali přihlašování už od ledna. Nyní už je většina míst obsazená, rodiče nyní mají poslední možnost dětem tábory zajistit.

Nejvíc táborů v Brně nabízí středisko volného času Lužánky. Letos jich bylo více než dvě stě, zbývá polovina. „Každý rok zaznamenáváme větší zájem o příměstské tábory na úkor pobytových. Některé se zaplní hned, třeba oblíbené příměstské tábory cirkusu LeGrando nebo tábory navazující na konkrétní kroužky. Na mnoha táborech je ale volno,“ zmínila mluvčí Lužánek Anna Petrželková.

Děti se ještě stále mohou hlásit třeba na příměstský tábor Městečko K či pobytový tábor Táborové městečko, kde se stanou obyvateli fiktivního města nebo na příměstský tábor V zajetí divadla.

Volná místa jsou ještě i v některých táborech ekologického centra Lipka. „Oblíbené jsou tábory ve vile Löw-Beer. Děti objevují historií vily,“ řekla mluvčí Lipky Lenka Kopáčková.

Brněnské letiště v Tuřanech - ilustrační foto.
Z Brna rovnou na Kanáry. Letiště nabídne v létě cestu do tří nových destinací

Letošní novinkou Lipky je speciální třídenní tábor pro děti a jejich prarodiče. „Připravených je spousta tvořivých aktivit, zaměříme se hlavně na tradiční řemesla,“ pozvala Kopáčková.

Poslední místa zbývají na příměstských táborech Vida centra. „Kapacitu už máme plnou v táborech pro děti do třetí třídy. Stále volno je ale v táboře Dole v dole, pro děti od čtvrté do šesté třídy, nebo ve speciálním táboře pro středoškoláky,“ uvedla mluvčí Vida centra Hana Laudátová.

Smůlu mají letos ti, kteří chtěli dětem dopřát tábor pořádaný brněnskou zoo. „Letos jsme spustili přihlašování v osm ráno, po patnácti minutách však byly turnusy plné i s desítkami náhradníků,“ uvedl mluvčí zoo Michal Vaňáč.

Tipy na tábory
- příměstský tábor Městečko K (pořádají Lužánky, cena 900 korun)
- příměstský tábor Babi, dědo, pojďme spolu na tábor! (pořádá Lipka, cena 1200 korun)
- příměstský tábor Dole v dole (pořádá Vida, cena 600 korun)