„Rozhlížel jsem se po zemi a viděl jsem jak se něco leskne v kolejišti. Tak jsem pro to ohnul a poznal jsem, že jde o snubní prsten. Nikdy předtím se mi něco podobného nestalo. Byla to obrovská náhoda,“ popsal nález Onderka.

Poté se rozjela detektivní práce, kdy zaměstnanci brněnského magistrátu zjišťovali, komu prsten patří. Mohli vycházet jen ze dvou věcí. Na prstenu bylo totiž vyryté pouze datum 15. srpna 2008 a jméno Monika.

„Den po tom, co primátor prsten našel jsme obvolávali všechny matriční úřady v Brně. Teprve při osmém telefonátu na matričním úřadě v městské části Židenice jsme podle data svatby zjistil, že prsten patří manželům Kučerovým,“ vysvětlil složité pátrání mluvčí brněnského magistrátu Pavel Žára.

Zjistili také, že jej ztratil Jaromír Kučera při telefonování jen pár hodin před tím, než jej primátor našel. „Když Kučera po ulicích prsten hledal, tak primátora poznal, ale nenapadlo ho, že by právě on měl být tím, kdo prsten našel,“ dodal Žára.

Onderka ztracený a znovunalezený snubní prsten manželům předá zítra o půl čtvrté odpoledne v salonku primátora v Nové radnici. „Celý týden mám dovolenou, jen ve středu budu v práci, tak jsem manžele pozval, aby si prsten společně vyzvedli,“ doplnil Onderka.