Podle druhého primátorčina náměstka Jaroslava Suchého je jediným zřejmým aspektem fakt, že člověk, který snímek zveřejnil, dobře ví, zda Vaňková s náměstkem Kerndlem drogy užívali, nebo je rovnou nakupovali. „Jsou to otázky přímo na brněnskou ODS a my si je klademe také. O této situaci zkrátka nejvíce ví paní primátorka a pan náměstek Kerndl, kteří by měli dané informace uvést na pravou míru. Pokud je fotka předmětem vydírání, tak to přináší další sérii otázek, na něž by Brňané měli znát odpovědi,“ odpověděl Suchý na dotazy Deníku.

Možné vyřizování osobních účtů mezi politiky naznačil zastupitel Leoš Prokeš. Zároveň ujistil, že není reálné, aby za událostí stál někdo z jeho spolustraníků. „Jsem si jistý, že to není možné. Navíc tímto způsobem dehonestovat byť i politického konkurenta je nám cizí i přesto, že SPD je dnes jediná strana, která je odpůrcem legalizace omamných a psychotropních látek. Již jsem zaznamenal různé možné verze a důvody ke zveřejnění snímku, ale z našeho pohledu jsou stále jen spekulativní a proto jim není třeba věnovat větší pozornost dokud nebudeme mít více informací,“ podotkl Prokeš.

V pátek ráno dělníci odstranili téměř sedm metrů zábradlí mezi nástupními ostrůvky trolejbusů a tramvaje.
VIDEO: Na Mendlově náměstí dělníci vytvořili nové místo pro přecházení

Obdobně se vyjádřil i pirátský opoziční zastupitel Marek Lahoda. „Podle nás může každý trávit svůj volný čas, jak uváží, pokud tím neporušuje zákony, což se zřejmě nestalo. A my jsme ti poslední, kdo by zrovna za toto někoho popotahoval. Hodnotíme politiky především za jejich práci. V tomto ohledu oceňuji, že paní primátorka změnila svůj názor z roku 2018, kdy odsuzovala drogově závislé lidi bez domova. A oceňuji, že ve svých vyjádřeních podporuje pirátský program v oblasti dekriminalizace drog,“ sdělil Deníku Lahoda.

Se stejným dotazem se redakce Deníku obrátila rovněž na ostatní strany v brněnském zastupitelstvu, odpovědi se jí však zatím nepovedlo získat.