Zatím ještě volná místa zbývají. „Celková kapacita tábora je pětadvacet dětí, vzít jich můžeme ještě pět," uvedl organizátor tábora Asterix a brněnský drak Jiří Nešpor ze střediska Lipka. Podle něj mají rodiče šanci umístit dítě i na poslední chvíli. „V případě letních prázdnin to mají lidé rozmyšlené více dopředu. Ale pobyt na jarní prázdniny se dá domluvit i v posledních čtrnácti dnech," poznamenal Nešpor.

Velký zájem je i o prázdniny v brněnské zoo. Zbývají tam jen dvě volná místa. „Děti se podívají do zázemí zoo, poslechnou si rozšířené komentáře při krmení a zkusí si různé kvízy," uvedla mluvčí zoologické zahrady Monika Brindzáková.

Organizátoři se snaží přilákat děti atraktivními tématy. „Vždy si vybereme jednoho známého hrdinu, kterého zasadíme do brněnského prostředí," popsal metodu volby témat Nešpor. Loni vsadil na detektiva Sherlocka Holmese, letos na Asterixe.

V Středisku volného času Lužánky lákají děti na tábor Sestra v akci. „Je to letošní novinka. Děti nacvičí muzikál, který na konci týdne předvedou rodičům," uvedla Milena Bogdálková z lužáneckého centra. Většina z jedenácti lužáneckých táborů má ještě volná místa. Největší zájem byl o tábor O zvířátkách se zvířátky, který je už úplně obsazený. Děti se na něm budou starat třeba o činčily, hady, želvy a morčata.

Rodičům, kteří mají sportovně založené děti, nabízí centrum i prázdniny na horách. O ty je velký zájem. Oba dva tábory v Orlických horách s výukou lyžování jsou už plně obsazené. „Rodiče se snaží dostat děti do přírody. Ale na rozdíl od příměstského tábora potřebují lyže a další vybavení," podotkla Bogdálková.

Brňanka Lucie Kopečná se zatím nerozhodla, jestli dceru na příměstský pobyt přihlásí. „Ještě váhám. Loni na jarním táboře byla a líbilo se jí tam. Ale poslat ji k babičce do Čech zase vyjde levněji," poznamenala Kopečná.

Ceny příměstských táborů na pět dní se pohybují od tisíce korun do tisíce a půl. V ceně je započítaný oběd a výtvarné potřeby. Někde si děti musí donést vlastní svačinu. Program začíná mezi osmou a devátou hodinou ráno, končí ve čtyři hodiny odpoledne.