Zítra o půl druhé odpoledne začíná maškarní bruslení třeba v Nedvědici na Brněnsku. A o půl hodiny později vyjedou masky na led kluziště v Rakovcích v brněnském Ořešíně. Na obou akcích dostanou všechny děti převlečené za princezny a další pohádkové bytosti věcné ceny.

Šaty jako pro princezny jsou dnes a zítra k vidění také ve Wannieck Gallery vedle brněnské obchodní pasáže. Pozvání platí hlavně zadaným dívkám. V galerii si totiž mohou vybrat svatební šaty, v deset hodin tam začíná Svatební veletrh.

Bezplatné vstupné je dnes na první přednášku z cyklu Nepálských dnů. Začíná ve dvě hodiny odpoledne v sále Koliby na Zlobici nad Kuřimí na Brněnsku filmem z horské túry himálajským údolím Tsum Valley. „Představíme fotografie horolezců, kteří vystoupili na pátou nejvyšší horu v Nepálu Čo-Oju,“ upřesnila Taťána Slavíková z Česko-nepálské společnosti. Do areálu Zlobice se dá z Kuřimi dojít pěšky nebo dojet autem po lesní silnici z Lipůvky na Blanensku.

To do lázní Lednice na Břeclavsku doveze zájemce historický motorový vlak. Z brněnského hlavního nádraží vyjíždí zítra pět minut po půl desáté dopoledne. Z Lednice se vrací o půl páté odpoledne.

Pohled na bojové pole pokryté zákopy a krátery, na zmrzlé vojáky a techniku se divákům otevře dnes o půl druhé odpoledne v Ořechově u Brna. Tamní oslavy památky padlých za druhé světové války jsou vzpomínkou na zoufalý pokus německých vojsk o únik z obklíčení při Korsunské operaci na Ukrajině v zimě 1944.