Brňan Jiří se rozhodl adopcí dvou ledních medvědic uctít ztrátu svého psa a kočky. Od jeho plánů ho neodradil ani fakt, že je lední medvěd jedním z nejnákladnějších zvířat v zoo. „Nejprve se zeptal, jestli si může vybrat, kterého podpoří. U výběhu se pak rozhodl, že si adoptuje obě medvědice,“ řekla Lucie Dostálová z obchodního útvaru zoo.

Mezi zvířecími adopcemi, které v brněnské zoo fungují už dvacet let, se však jedná o raritu. „Nejoblíbenější zvířata jsou jednoznačně surikaty. Své adoptivní rodiče však v minulosti našli například tygři, klokani nebo pásovci,“ dodala Dostálová.

Jaká zvířata si lidé adoptují, také ovlivňují například kreslené pohádky. „V minulosti tak byly velmi oblíbené žirafy a to hlavně díky Malmanovi z kresleného Madagaskaru,“ vysvětlila kurátorka savců Dorota Gremlicová.

Další novinky v brněnské zoo
Potkali se teprve před půl rokem a už spolu mají mládě. Řeč je o Ricardovi a Júlii, pásovcích kulovitých, kteří od letošního února bydlí v Zoo Brno. Malý sameček se narodil na konci července a dostal jméno Baboo.

Nyní už má mládě skoro čtyři sta gramů. „Ačkoliv jsou jeho rodiče klidní, preventivně jsme samce přestěhovali do jiné části expozice, aby samici při odchovu nerušil,“ vysvětlila kurátorka savců Dorota Gremlicová.

Júlia se však o svého potomka zatím vzorně stará a malý Baboo tak v pořádku roste a prospívá.