Dopravce má celkem tři sta autobusů, zhruba 160 je na plyn. Do konce roku má nasmlouvanou cenu asi 460 korun za megawatthodinu, nyní je cena na burze okolo 2600 korun, tedy zhruba šestkrát vyšší. Plynový pohon je tak znevýhodněný oproti jakýmkoli jiným, i naftovým. „O víkendech se snažíme provozovat hlavně dieselové autobusy. Ve všední dny to nelze,“ zmínil Havránek. Denně potřebují až 260 vozů.

Finální podoba připravované multifunkční haly na brněnském výstavišti. Večerní pohled na arénu z nadhledu.
Kometa jako provozovatel nové arény? Jednáním s Brnem je konec

Při současné spotřebě a cenách plynu a elektrické energie je letošní odhadovaná ztráta dopravního podniku kolem čtyř set milionů. „Podnik každý měsíc vyčísluje ztrátu. Z rozpočtu ji kompenzujeme a modlíme se, aby se nárůst zastavil,“ řekl Deníku Rovnost radní pro dopravu Petr Kratochvíl.

V městském rozpočtu počítali s navyšováním cen energií už dopředu, proto vyčlenili půlmiliardovou rezervu, z níž nyní odčerpávají.

První den výrazných dopravních omezení kvůli výstavbě protipovodňových opatření u řeky Svratky. Kolony aut ucpaly hlavně ve Veletržní a Křížkovského ulici podél výstaviště. Silný provoz byl i v Bauerově.
Měsíce zbytečných omezení dopravy v Brně: kvůli sporům tam dělníci nepracovali

Představitelé dopravního podniku připravují krizový scénář, kdyby dodavatel plyn nedodal. „Důležité je především zajištění páteřní tramvajové dopravy,“ má jasno Havránek.

Nevyřazovat staré dieselové autobusy

Ve vozovém parku má dopravní podnik také zhruba 140 dieselových autobusů. „Letos bychom v rámci dlouhodobé smlouvy měli dostat dalších čtyřicet autobusů na naftu," zmínil ředitel. Součást strategie je také nevyřazovat staré dieselové autobusy a na přechodnou dobu je ponechat ve vozovém parku.

Podle ekonoma Petra Pelce dopravci nezbude nic jiného, než ztráty promítnout do cen jízdného. „Může to mít vliv na celkový objem dopravy. Obzvlášť sociálně slabší vrstva obyvatel bude více přepočítávat, jaký způsob dopravy je pro ně efektivní,“ zamýšlel se.

Seschlá tráva místo barevného květinového pásu hyzdí brněnskou ulici Nové sady. Zatímco na okraji jednoho jízdního pruhu jarní rostliny ještě stále kvetou, v opačném směru nezbyly již skoro žádné.
Zašlapané narcisy v Brně: kvůli zavřenému chodníku si krátí cestu podél kolejí

Dopravní podnik už nedávno mírně upravoval jízdní řády. Změna cen jízdného ale podle představitelů města není v současné době téma. „Je to začarovaný kruh, když chceme vyhovět většímu komfortu s více spoji, dostáváme se do větší ztráty," konstatoval Kratochvíl.

Pelc připomněl, že případné zdražování musí v Brně hodně promýšlet. „V případě zlevnění energií nebo paliv už cena jízdného zpátky dolů nepůjde," míní.