„Vystavovatelé si váží svých zákazníků a chtějí jim prezentaci nabídnout. Nicméně po vyhodnocení aktuální situace jsme dospěli k závěru, že bude lepší uspořádat až plnohodnotné Techagro v příštím roce," uvedl generální ředitel Veletrhů Brno Jiří Kuliš.

Veletrh Techagro se měl letos konat ve zmenšené podobě současně s Národní výstavou hospodářských zvířat a veletrhem Animal Tech.

"Pociťujeme zájem českých i zahraničních firem o prezentaci na odborných veletrzích. To nezměnila ani přetrvávající nepříznivá situace. Videokonference a online prostředí veletrhy nikdy nenahradí, protože člověk je tvor sociální a při nákupu investičního zboží, jakým je zemědělská technika potřebuje osobní interakci," sdělil Kuliš.

Techagro pořadatelé odkádali už loni na letošní termín. Veletrhy Animal Tech, Národní výstavy hospodářských zvířat a Národní výstavy myslivosti přesunuli na termín od 27. do 30. června 2021. „Věříme, že situace už dovolí uspořádat Národní výstavu hospodářských zvířat a veletrh chovatelské techniky Animal Tech v červnu letošního roku,“ poznamenal obchodní ředitel Jan Kuběna.