Správa o případu, jenž se odehrál v Gorkého ulici, informovala ve čtvrtek. Podle veterinářů prodejce nabízel ryby, které plavaly ve vodě bez okysličení. Všechny měly být leklé.

„To mu ale nebránilo v tom, aby uhynulé kapry postupně vytahoval z kádě, poté je omráčil a provedl vykrvovací vpich jako u živých ryb, vykuchal a naporcoval,“ uvedla ředitelka veterinární správy na jihu Moravy Jana Kozáková.

Filety pak muž házel do přepravky na chodníku. Podle veterinářů nijak nereagoval na výzvy, aby porcování mrtvých ryb okamžitě ukončil.

Prokopnuté sklo na autobusovém nádraží v Brně.
Chtěl na wc, ale bylo zamčeno. Opilý muž na nádraží v Brně tak prokopl dveře

„Inspektorky fyzicky napadl, vytlačil je ze stánku a znečistil jim oděv. Jedné z nich vytrhl z ruky plechovku se sprejem na označení nepoživatelných potravin a odhodil ji několik desítek metrů daleko,“ popsala situaci ředitelka Kozáková.

Situaci pak na místě řešili policisté. Prodejce musel nechat čtyřicet kilo naporcovaných kusů zlikvidovat, stejně jako padesát kilo leklých ryb v kádi. Ve správním řízení podle všeho dostane pokutu za porušení hygienických předpisů i za maření úředního dozoru.

Veterináři na jihu Moravy zkontrolovali 116 prodejců vánočních kaprů. Problém zjistili u čtyř z nich.