Výstavba je plánovaná na rozlehlé ploše čtrnáct set metrů čtverečních mezi hlavní silnicí a řekou Litavou. Pro nový supermarket jsou obyvatelé i představitelé radnice. „Tato stavba na okraji města mi nevadí. Naopak zvýší konkurenci," podotkl židlochovický starosta Jan Vitula. Podle něj navíc Penny nemá úplně šťastnou polohu ve středu města.

Obyvatelé si chválí, že budou mít více možností k nákupu. „Obchody teď budu moct střídat podle toho, kde nakoupím výhodněji," svěřil se už před časem třeba Jiří Zapletal.

Vedle sebe stojící budovy v brněnské Trnité ulici čeká demolice kvůli novému hlavnímu vlakovému nádraží.
Zavazí novému nádraží pro Brno. Demolici domů přihlíží poslední obyvatel, plyšák

Zástupci Lidlu Deníku Rovnost prozradili, kdy chtějí novou prodejnu otevřít.

V Židlochovicích plánujeme postavit novou moderní a ekologickou prodejnu. Pokud půjde vše podle plánu, rádi bychom prodejnu otevřeli v roce 2025," sdělila za řetězec Regina Čerkovská.

Podle starosty Vituly by měla stavba začít ještě v letošním roce. „Podle posledních informací, které mám, by měli nejpozději v létě začít stavět," podělil se Vitula.

Kvůli teplému počasí a vysokému počtu návštěvníků fontánu v parku na Moravském náměstí v Brně napustili vodou o dva týdny dřív, než je obvyklé.
VIDEO: Brněnské moře v provozu. Fontána na Moravském náměstí opět chrlí vodu

Zástupci Lidlu už dříve informovali, že kromě prodejny v místě vznikne také parkoviště a napojení na stávající technickou infrastrukturu. Má vzniknout až pětatřicet pracovních míst a projekt také počítá s parkovištěm o kapacitě 120 parkovacích míst.

Vznik nových obchodních prostorů provázely od počátku komplikace. Vitula už dříve informoval, že prodloužení příprav způsobila například diskuze s Povodím Moravy o vynětí pozemků pro stavbu supermarketu z aktivní záplavové zóny.

Součástí záměru je také podchod pod hlavní silnicí a lávka přes řeku Svratku. „Tím dojde k propojení pro pěší a cyklisty mezi části Žižkov, povodňovým parkem a prodejnou Lidl," zmínila Čerkovská.

Podchod i lávka by měly vznikat paralelně s prodejnou Lidl. Stojí za ním město Židlochovice. „Máme na to dotaci. Rozpočet je těsně pod třiceti miliony korun," uvedl Vitula.

Nový supermarket Lidl v Židlochovicích:

- Plánované otevření obchodu je v roce 2025.
- Vznikne podél hlavní silnice u výjezdu na Brno, poblíž Masarykovy ulice.
- Společnost nabídne pětatřicet pracovních míst.
- Součástí prodejny má být parkoviště s kapacitou 120 parkovacích míst.
- Vznikne také podchod pod hlavní silnicí, který Lidl propojí s novým povodňovým parkem.