Stávající tobogán v červnu přestane splňovat podmínky k používání, proto jej nahradí nový. Předpokládané náklady vyjdou město na devět milionů korun včetně veškerých stavebních prací. „I když jsem v aquaparku ještě nebyla, libí se mi, že přináší takový typ změny. Občas chodím plavat a tobogány mám ráda, takže návštěvu v budoucnosti zvážím,” sdělila studentka Izabela Žilková.

Úpravy se dotknou i nového typu čištění vody v bazénech. Nová technologie bude více udržitelná a ekonomicky výhodnější. Ušetřit má až devadesát procent vody. Areál se tak stane jedním se tří v České republice, který bude tuto technologii využívat.

V současné době pokračuje příprava na modernizaci. Cílem je změřit data, která následně poslouží pro porovnání. „Tato technologie je zcela nová a ještě nemá oporu v zákoně u nás ani v Evropské unii. Účast v tomto projektu je tedy opravdu prestižní a jsem velmi rád, že se jej brněnský bazén zúčastní,“ zmínil městský radní pro oblast sportu Tomáš Aberl. Předpokládaná hodnota projektu je šest a půl milionu korun bez daně.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Krojovaní roztančili ples v Moutnicích. Podívejte, jak víno teklo proudem

Zdroj: Deník/Terezie Heinz