Jak bude v budoucnu vypadat Mendlovo náměstí v Brně ukáže výstava, která ve čtvrtek 22. listopadu začíná v budově Starobrněnského kláštera. Představí se zde hlavně vítězný návrh budoucí podoby náměstí, který ze sedmi oslovených soutěžících vybrala odborná porota. 

Navštívit výstavu pojmenovanou Budoucnost Mendlova náměstí mohou Brňané každý všední den až do 21. prosince. "Kromě vítězného návrhu si zde mohou lidé prohlédnout i dalších šest projektů od společností, které se do soutěže zapojily," popsal městský architekt Michal Sedláček.

Vítězný návrh podoby Mendlova náměstí představili brněnští radní. Pracovali na ní architekti Michal Palaščák a Michal Poláš
Nová podoba Mendlova náměstí? Architekti navrhli zlepšení dopravy

Rekonstrukce Mendlova náměstí je podle architektů dlouholetý problém Brna. "Je příklad extrémního konfliktu mezi prostorem pro lidi a pro dopravu," vysvětlil vedoucí poroty architekt Jiří Oplatek. Věří ale, že se problém s náměstím nyní konečně podaří vyřešit.

Cirkusy se zvířaty v Brně nechceme. I takto skandovali lidé ve středu večer na protestních pochodu centrem města, který začal na náměstí Svobody.
Zvíře není klaun, křičeli demonstranti. Protestovali proti drezuře v cirkusech

Podobu vítězného návrhu od dvojice architektů Michala Palaščáka a Michala Poláše by mohlo náměstí dostat v průběhu příštích deseti let.

MAREK HADRBOLEC

Zapálené stříbrné BMW, které srazilo chodce v brněnské Fryčajově ulici. Řidiče už policie zdržela.
Srazil a zabil chodce, pak zapálil auto. Řidič byl opilý a měl u sebe zbraň