Traktor nabídne vylepšené ovládací prvky na přístrojové desce, nádrž na močovinu o objemu jednadvaceti litrů nebo indikátor zanesení převodového oleje. „Na první pohled si většina zákazníků také všimne nového výfuku a podstatně plynulejšího a tiššího chodu motoru," zmínil technický ředitel společnosti Marek Buchar. Na přání zákazníků může být podle něj Proxima vybavena externí uzamykatelnou skříňkou na nářadí, která má vylepšené upevnění a vyšší nosnost.

V krajském asistenčním centru na brněnském výstavišti bylo k pondělnímu dopoledni ubytováno téměř šest set Ukrajinců. Přespávají zde na matracích v kójích.
Kóje na výstavišti v Brně téměř plné: podívejte, jak teď žijí uprchlí Ukrajinci

Odborníkům i dalším se nová Proxima poprvé představí od 18. do 20. března v Polsku na mezinárodním zemědělském veletrhu Agrotech ve městě Kielce. „První zákazníci se pak na modernizovaný model mohou těšit na konci tohoto roku,“ uvedl ředitel Úseku prodeje a marketingu společnosti Petr Konštacký.

První Proxima se dostala na trh v roce 2004. Za tu dobu se jich vyrobilo a po světě jezdí již více než šestatřicet tisíc kusů. Aktuálně tak patří k nejoblíbenějším modelům značky Zetor.