S transparentem Nechceme dvojí kvalitu justice přišel třeba Brňan Vojtěch Vinterlík. „Lživé informace, které o nás premiér pronáší, že jsme placení, neinformovaní a že náměstí nic nezmění, nás pořád přesvědčují o tom, že protesty mají smysl,“ řekl.

Demonstranty podpořili i zástupci brněnských kulturních institucí. „Před rokem na Divadelním světě Brno se jistá skupina lidí, Sluší lidé, ohradili proti tomu,že nahota na jevišti je nemorální. Já bych byl osobně radši, kdyby byl pan Babiš neustále nahý než aby dělal to, co dělá. Pan Babiš, ať chce nebo nechce, nás svým chováním nutí k občanské neposlušnosti,“ řekl na pódiu herec HaDivadla Mark Kristián Hochman.

Na brněnském pódiu vystoupil i předseda zašťiťujícího spolku celostátních protestů Milion chvilek pro demokracii, Mikuláš Minář. „Příští úterý, čtvrtého června, se zase všichni sejdeme v Praze,“ pozval účastníky.

Na brněnském Dominikánském náměstí demonstrovali lidé za nezávislou justici už popáté. Podpořit je přijel zpěvák Tomáš Klus nebo předseda spolku Milion chvilek pro demokracii, který demonstrace celostátně zaštiťuje, Mikuláš Minář.
V Brně lidé popáté protestovali za lepší justici. Babiše vyzval k debatě Klus

Na Brněnsku se k akci připojily desítky lidí třeba v Babicích nad Svitavou, Tišnově, Řícmanicích a Ivančicích. „Sešlo se nás dvaadvaceet. Vzhledem k tomu, že nebyly ani vylepené plakáty, to byl skvělý výsledek. Za čtrnáct dní nás bude mnohem víc,“ uvedl organizátor protestu v Babicích nad Svitavou Pavel Obrdlík.

V Moravských Knínicích přišlo protestovat asi čtyřicet lidí, „Přečetli jsme prohlášení Milionu chvilek a domluvili se na dalším postupu - šíření osvěty, účast na dalších protestech," popsala za tamní organizátory Tereza Hermanová.

Zdroj: Deník / Eliška Koukalová

Stovky lidí se sešly na demonstracích napříč jižní Moravou. Do Vyškova přišel mezi protestující i bývalý předseda vlády Bohuslav Sobotka, blanenské demonstranty podpořila scenáristka, spisovatelka a režisérka Jitka Škápíková. Oblékla se přitom do žlutého. „Pořídila jsem si speciální žlutý obleček v nové národní barvě. U nás je žlutá, kam se podíváte. Řepka vládne,“ vyjádřila svůj post

V centru Strážnice na Hodonínsku někteří dělali rámus velikonočními řehtačkami. „Příští týden vypravujeme autobus na Václavák,“ naznačila před účastníky další sled protestů organizátorka Kateřina Múčková.

Na brněnském Dominikánském náměstí demonstrovali lidé za nezávislou justici už popáté. Podpořit je přijel zpěvák Tomáš Klus nebo předseda spolku Milion chvilek pro demokracii, který demonstrace celostátně zaštiťuje, Mikuláš Minář.
Tisíce lidí v ulicích. K protestům proti Babišovi se připojil i Klus a Kocáb