Šílenou jízdu sme již otevřely. Tento text se dvěma hrubkami mohli lidé přečíst na nově spuštěných internetových stránkách Aqualandu Moravia, kde si včera poprvé zaplavali lidé.

Web nového aqualandu v Pasohlávkách na Brněnsku společnost spustila až včera. Lidem kvůli tomu chyběly informace. „Zatím nevím, kolik nás bude stát vstupné. Zjistíme to až uvnitř," poznamenala jedna z žen ve frontě před vchodem.

Mluvčí aqualandu Adéla Vávrová problémy připustila. „Neumožnily nám spustit stránky dřív," sdělila. Na webu se objevil i text s gramatickými chybami. Za hodinu je programátoři opravili.

Další potíž představovaly chybějící stojany na kola před hlavním vstupem. „Bydlíme dva kilometry daleko v kempu. Na tu vzdálenost nemá cenu startovat auto. Stojany tu ale chybějí," stěžovala si Bronislava Bugárová, která přijela na kole. Vávrová upozornila, že pro cyklisty jsou připravené stojany u letní pokladny, která je opodál.

Přestože bylo v provozu všech šest pokladen, tvořily se před budovou fronty. Lidem to nevadilo, s návalem počítali. „Chci vyzkoušet všechny atrakce," plánoval jedenáctiletý Roman Řezáč.

Jeho babička se na bazén taky těšila. Ale ceny pro děti se jí nelíbily. „Vnuk už měří 150 centimetrů, ale je mu teprve jedenáct. Platit musí jako dospělý," postěžovala si.

Lidé se na atrakcích dobře bavili. „Přijeli jsme ze Žďárska na dovolenou a je to tady fajn. Koupili jsme si permanentku na čtyři dny," uvedl třiadvacetiletý David Vrána.

Do areálu přišlo do šesté večer necelých pět tisíc lidí. Ve tři odpoledne už bylo parkoviště pro 350 aut a deset autobusů plné. „Pár volných míst se ještě najde. Lidé postupně odjíždějí," řekla Vávrová.