Představitelé města dostali sedm nabídek, dvě z nich jsou podle primátorky Markéty Vaňkové pod předpokládanou cenou 161,3 milionu korun bez daně. „Podpis smlouvy je otázkou měsíce, stavba by měla trvat do konce příštího roku,“ sdělila. Představitelé města získali na stavbu dotaci dvaadevadesát milionů korun.

Kapacita Domu pro Julii je deset pokojů. Součástí bude i denní stacionář. Dům nabídne klientům nabídku terapeutických služeb včetně psychologické, sociální a duchovní pomoci a zázemí pro rodiny nemocných.

Na jižní Moravě je více než dva tisíce rodin s dítětem, jejichž život zasáhlo závažné zdravotní onemocnění. „Hospic poslouží rodinám s dětmi a mladistvými s život ohrožující diagnózou. Jejich rodiče se kolikrát roky nevyspí více než dvě hodiny v kuse, protože třeba kontrolují dech nemocného dítěte nebo jsou rodiny, které neměly své zdravé dítě v nějakém kroužku z důvodu péče o nemocné dítě,“ vysvětlila před časem ředitelka neziskové organizace Dům pro Julii Radka Vernerová. Organizace má projekt na starosti.