Vozy 4MT 134 a 107 pojedou po trase historické linky H4 od smyčky na Nových sadech, přes hlavní nádraží, náměstí Svobody, okolo kostela svatého Tomáše na Moravském náměstí, na Malinovské náměstí a zpět. Speciální charitativní linka bude v provozu od deseti hodin dopoledne do šesti večer.

Šaliny projedou zastávkami ve dvacetiminutovém intervalu. „Vedení města jsme nabídli autobusy, pracovní místa i ubytování pro lidi, které hledají v Brně útočiště před válkou na Ukrajině. Akce Jezdíme pro Ukrajinu historickými tramvajemi je další cestou, kterou chceme vyjádřit podporu tamním obyvatelům a poskytnout jim konkrétní peněžní pomoc,“ řekl generální ředitel dopravního podniku Miloš Havránek.

Zájemci mohou nastoupit a vystoupit na kterékoli ze zastávek. Podmínkou je příspěvek do kasičky průvodčího, za který dostanou speciální jízdenku. Částka je libovolná, doporučené jízdné je sto korun za osobu. Jízdné je nutné platit hotově.

Veškerý výtěžek z akce Jezdíme pro Ukrajinu poputuje na účet Diecézní charity Brno.

close Jízdní řád sobotní akce Jezdíme pro Ukrajinu. info Zdroj: DPmB zoom_in Jízdní řád sobotní akce Jezdíme pro Ukrajinu.