Třeba Karel Zavadil z Adamova na Blanensku jezdí autem do Brna téměř denně. "Teď jsem zjistil, že benzínka MOL u České před Brnem jede jen od pěti ráno do deseti do večera. To mi ale nevadí, protože o pár kilometrů dál jsou pumpy ve městě v provozu non stop," řekl.

Kromě zmíněné benzínky omezila společnost MOL provozní dobu i v Brně na Olomoucké a také v Břeclavi. A od pěti ráno do deseti večer má nově od středy omezený provoz i PAP Oil v Ivani u Pasohlávek na Brněnsku. "Snažíme se tak chránit hlavně zaměstnance benzínek, kteří jsou přece jen v první linii. V příhraničních oblastech na západě a severu Čech jsme některé benzínky zavřeli, nicméně řidiči mají možnost natankovat u jiných blízkých benzínek," uvedla mluvčí MOL Česko Kateřina Matásková.

Situace před a v jednom z hobbymarketů v Brně.
Nával hned první den. Hobbymarkety v Brně jsou plné lidí. A aut před nimi

A protože ceny ropy na světových trzích stále klesají a kvůli vyhlášenému nouzovému stavu ubylo motoristů na silnicích, jsou podle ekonoma Lukáše Kovandy ve výsledku zejména mnohé menší tuzemské pumpy existenčně ohroženy a některé už dočasně přerušují svůj provoz. "Pokud současný stav potrvá delší dobu, nelze vyloučit krach značného množství benzínek. Tuzemským čerpacím stanicím pomůže jediné – co nejrychlejší opětovné rozběhnutí tuzemské ekonomiky," řekl Kovanda.

Mezi nejlevnější benzínky na Brněnsku patří pumpa Tank Ono u Popovic na Brněnsku, kde se ve čtvrtek prodávala nafta za 23,90 korun a benzín ještě o korunu na litru levněji.

Benzínka Zero Gas v Lipůvce na Brněnsku prodává benzín za 24,49 Kč a naftu za 25,49 Kč. U břeclavského Tesca řidiči ve čtvrtek ráno natankovali litr benzinu za 24,90.