V odůvodnění stojí, že riziko střetů mezi účastníky shromáždění a jejich odpůrci, by měla radnice Brno-střed, která pochod zakázala, řešit jinak, než zákazem průvodu. „V případě nutnosti mohou rozpustit shromáždění nebo mu naopak poskytnout ochranu,“ řekl mluvčí Nejvyššího správního soudu František Emmert.
Kasační stížnost podali už v lednu Brněnský magistrát i radnice Brno – střed. „Rozhodli jsme se tak kvůli rozsudku Krajského soudu v Brně, který zrušil náš zákaz pochodu,“ sdělil již dříve mluvčí radnice Brno–střed Roman Burián. Pochod radnice v listopadu zakázala s tím, že může být zneužitý k podněcování rasové nesnášenlivosti.
Dělnická mládež pak podala na začátku prosince na městskou část žalobu proti jejímu rozhodnutí s tím, že k zákazu neměla dostatečný důvod. Krajský soud žalobu podpořil a rozhodnutí radnice zrušil.
Pochod má prvního května začít v parku Lužánky a přes ulice Smetanova, Veveří, Husova a Pekařská povede až na Mendlovo náměstí. „Program i se jmény řečníků i přesnou trasou pochodu zveřejníme v průběhu příštího týdne,“ prohlásil předseda Dělnické strany sociální spravedlnosti Tomáš Vandas. Strana je úzce propojena právě s organizací Dělnické mládeže. Dodal, že zamítnutí kasační stížnosti očekával a nepřekvapilo ho.