Práce jsou momentálně stále v přípravné fázi. „Odstraňují tam elektrorozvaděče nebo dlažbu. Dělají se kopané sondy v zadní části objektu, kde vznikne nová hydroizolace. Zkoumá se stav opěrné zdi ve svahu," přiblížil ředitel Sportovního a rekreačního areálu Kraví hora Evžen Hrubeš. Sportoviště patří pod radnici Brna-středu.

close Klikněte a podívejte se, kde všude jsme už byli a co zajímavého jsme tam zjistili. info Zdroj: Deník zoom_in Prostory mají dělníci dokončit za rok a půl. „Stavba sice byla vysoutěžená na třicet měsíců, ale změnou technologie a úpravou projektu, díky které tam nemusí složitě zápolit se stávající konstrukcí, se mohou práce časově zkrátit. Při ideálním postupu prací má být wellness centrum hotové do osmnácti měsíců, tedy v říjnu příštího roku," uvedl Mencl.

V objektu návštěvníci využijí finskou, parní saunu, dále kapacitně velkou saunu pro ceremoniály a třeba také biosauny. Chybět nebudou ochlazovací bazénky. Součástí centra budou také odpočívárny nebo prostory na masáže. „Přímo z budovy povede schodiště na střechu, která bude zelená. Návštěvníci na ní najdou další dvě sauny s výhledem na město," doplnil Mencl.