Na zařízení se nespokojená žena rozhodla podat trestní oznámení. „Když jsme si pro našeho pejska po týdnu přijeli, zjistili jsme, že byl celý týden zavřený v tmavém kotci s náhubkem na tlamě, tudíž celý týden nepil a nejedl. Vrátili nám i jídlo, které jsme tam našemu pejskovi dodali. Ovšem co jsme zjistili poté, bylo ještě horší. Když jsme náhubek pejskovi sundali, měl obě strany tváře do krve rozedřené a museli jsme s ním odjet k veterináři na ošetření,“ popsala svou zkušenost na facebooku majitelka zvířete.

Dodala také, že s ní majitelé výcvikového centra o situaci odmítli mluvit. „Sdělili nám, že je to nezajímá. Jednání bylo ze strany hotelu arogantní a naprosto nepřípustné. Rozhodně po naší zkušenosti nedoporučujeme svěřit pejska do tohoto zařízení. Prosím o sdílení, ať jiný pejsek nedopadne stejně,“ vyzvala Klementová prostřednictvím sociální sítě. Redakce Deníku se majitelkou psa snažila spojit, dosud ale nereagovala.

Školní kuchyně na Základní škole Tyršova v Kuřimi na Brněnsku dělníci aktuálně opravují. Už za dva týdny umožní vařit v moderních prostorách.
Školní jídelnu v Kuřimi opravují. Děti v prvním týdnu dostanou bagety

Pod příspěvkem se za několik dní od zveřejnění objevilo přes patnáct set komentářů, sdílelo jej víc než sedm tisíc lidí. Vlastníci a provozovatelé výcvikového centra pro psy Na Samotě v Kuřimi se ke kauze vyjádřit nechtěli. „Nebudeme se k tématu vyjadřovat až do doby, než se celá situace vyjasní, nezlobte se,“ odvětila majitelka psího centra Jarmila M. Pallot.

Ještě v pondělí přitom uvedla, že informace, které žena prezentuje, nejsou úplné. „Ten náhubek nasadili psovi oni. Věděli, že je nesociální, zlý, agresivní a nedá se k němu přiblížit. Vodu a žrádlo měl. Akorát nežral tolik, takže se mu dávalo méně. Paní jsme to řekli hned, když přijela. Kotec má velikost čtyři krát dva metry a je situovaný na jižní stranu. Sama si z něj psa sebrala. Je v něm i zateplená bouda,“ řekla televizi Nova majitelka centra Pallot.

Wellness v Kuřimi čeká modernizace.
Mokrý bar jako novinka ve Wellness Kuřim. Vylepšení čeká také restauraci

Případ aktuálně řeší policisté i zástupci Krajské veterinární správy. „Dostali jsme oznámení týkající se možného nevhodného zacházení se zvířaty, situaci prověřujeme. Důležitá pro nás budou stanoviska veterinářů a odborníků zabývajícími se chovem zvířat. Se slovy o týraní bych byl opatrný,“ upozornil ve čtvrtek policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Podobně reagovali rovněž představitelé jihomoravské veterinární správy. „Podnět ve věci zmíněného výcvikového centra Krajská veterinární správa pro Jihomoravský kraj obdržela a zabývá se jím. Více v tento moment záležitost komentovat nebudeme,“ uvedl zástupce mluvčího Petr Majer.