Jediné dvě strany, jejichž pozice se v uplynulých měsících nezměnila, jsou sociální demokraté a komunisté. Zatímco ti druzí zůstávají v opozici, nejsilnější ČSSD stále vládne radnici. „Dohodli jsme s Hnutím ANO, STAN a ODS na společném postupu. Naše plány na další dva roky vychází předchozích programových priorit," vysvětlil starosta Břetislav Štefan. Zároveň dodal, že koalice nebude mít čas se hádat.

Bohumír Myslín z líšeňské buňky ANO upozornil, že zatím ale stále platí koaliční smlouva mezi sociálním demokraty, lidovci a TOP 09. „Dlouhou dobu jsme jednali o připojení naší strany k staré koalici," vyjádřil se Myslín.

Zástupci KDU-ČSL a TOP 09 skončili v opozici. „Protože sociální demokracie nebyla ochotná jednat o změnách, tak to vítáme," komentoval situaci Petr Štědronský z TOP 09. Čtyřměsíční jednání se podle něj zdrželo, protože sociální demokracie chtěla získat prostor k oslovení dalších stran.

Krize začala na konci června, když zastupitelé lidovců a TOP 09 rezignovali na své pozice v radě městské části. Jejich dvouletého koaličního partnera to překvapilo. „Kopnou nás do rozkroku a pak je zajímá, jak se k tomu postavíme," řekl již dříve starosta. Zastupitelé si tehdy stěžovali na nedostatek komunikace v koalici.

Zastupitelstvo v Líšni
Zastupitelstvo má 29 členů, k většině tedy koalice potřebuje 15 hlasů. Současnou koalici tvoří ČSSD (9 mandátů), TOP 09 (4) a KDU-ČSL (4). Dále jsou v zastupitelstvu Hnutí ANO (6), ODS (2), STAN (2) a KSČM (2). 

Nová koalice má spojit ČSSD, Hnutí ANO, ODS a STAN.