„Teď jsme vysázeli přes tři stovky stromů a na 550 keřů. V místě zvaném Dolní dílce rostou jabloně, hrušně i ořešáky. V lokalitě Hložkových žlebů zase javory, habry, duby a lípy. Z keřů svída, ptačí zob, klokoč a kalina. Obě plochy jsme zároveň oseli travinami,“ uvedl tamní ekolog a radní Luboš Mrkvica.

Vizualizace velkého městského okruhu v Brně - etapa Žabovřeská. Ilustrační foto.
Žabovřeská nabírá další zpoždění. Druhá etapa stavby začne nejdřív na konci roku

Podle starosty Jana Helikara je to ale jen začátek velkého projektu. „Opravili jsme komunikace, školu, dům pro seniory, zajistili rodinnou výstavbu. Je čas na péči o krajinu. Do zeleně investujeme v letošním a příštím roce více než 27 milionů korun. Jedná se o dlouholetou přípravu, která vznikla na základě nově schváleného Územního plánu před zhruba pěti lety. Finančně je celý projekt krytý již schválenou dotací z Ministersva životního prostředí,“ řekl Helikar.

Opatření podle něj povedou k ochraně životního prostředí a zvýšení ekologické stability územního systému. "Výsadba stromů a keřů vytváří zejména v rovinaté krajině větrolamy, které poskytují kryt proti větru a ochraňují půdu před erozí," dodal starosta.

Vranovičtí se pustili do boje s erozí. Do výsadby stromů a keřů plánují největší investice v historii.Zdroj: Obec Vranovice

Sousoší z Lidické ulice skončí v depozitáři města. Po obnově ho radnice nechá přemístit na starobřeclavský hřbitov.
Sousoší z Lidické ulice skončí v depozitáři, po opravě bude na hřbitově