Na vysvědčení zmínili iniciátoři například kauzu z podzimu roku 2021. Divadlo Líšeň tehdy dostalo zákaz odehrát před Janáčkovým divadlem představení, s odůvodněním Veřejné zeleně Brno, že jde o politickou inscenaci. Nakonec museli zasahovat radní a představení se po prvotních komplikacích odehrálo. Organizace Brno kulturní záporně hodnotí také politické zásahy do rozdělování grantů bez jejich řádného odůvodnění. Za nezávislost brněnské kultury tak dostala Rada města známku tři.

Kladně členové sdružení ohodnotili krizové řízení kulturního života v Brně. Uznávají, že komplikace spojené s koronavirovou pandemií a následně válkou na Ukrajině zvládla koalice vyřešit dobře. Ve vysvědčení vyzdvihují jeho tvůrci například dotační program pro kulturu nebo podporu projektu Moskva-Voroněž, partnerství bez Putina. Ten poskytuje tvůrčí stipendia ruským nezávislým umělcům a disidentům zasaženým válkou na Ukrajině. Z krizového managementu v oblasti kultury získala koalice čistou jedničku.

Na první tramvaji Škoda 45T, která bude jezdit po nové trati k univerzitnímu kampusu, začala finální montáž.
První nová obousměrná šalina pro Brno: začala finální montáž, dorazí na podzim

Vysvědčení předával na úterním zasedání zastupitelstva za Brno kulturní Matěj Nárožný. Podle jeho slov hodnotili to, co si koalice zadala za vlastní cíle. „Dlouhodobě sledujeme práci brněnských politiků, tohle pro ně byla zpětná vazba," vysvětlil Nárožný. Dodal, že před volbami jde určitě i o avízo budoucím radním, že jejich práci budou sledovat.

Radní pro oblast kultury Marek Fišer ale vysvědčení nepřikládá velkou vážnost „Nevím, jakou váhu má vysvědčení organizace, která není renomovaná, nebo akreditovaná," uvedl Fišer. Podle něj se jedná o subjektivní hodnocení. Ocenil ale, že na vysvědčení nejsou žádné čtverky ani pětky.

Vysvědčení, které obdržela Rada města za plnění slibů v koaliční smlouvěVysvědčení, které obdržela Rada města za plnění slibů v koaliční smlouvěZdroj: Deník/Magdaléna Blažková