Fotografie nápisu sdílejí aktuálně lidé napříč sociálními sítěmi. Kromě citátu upozorňuje malba rovněž na diskutovanou výstavbu multifunkční haly v brněnských Pisárkách, která je jedním z největších a nejdražších projektů v historii města.

Před nápisem ve středu hlídkovali strážníci, čekali na příjezd policistů. Ti následně popsanou stěnu nafotili a sepsali potřebné dokumenty. Podle mluvčí brněnských strážníků Markéty Skřivánkové si na malbu dosud nikdo nestěžoval.

„V tuto chvíli už se nápisem na fasádě domu zabývá hlídka městské policie, která vše řádně zdokumentuje a bude postupovat v souladu se zákonem,“ sdělila Deníku Skřivánková.

Není to první podobné dílo

Jak dlouho nápis na fasádě Moravského zemského muzea zůstane a zda zeď budovy někdo v dalších dnech natře, není v současné době jasné. Představitelé muzea na dotazy Deníku do doby vydání článku neodpověděli.

V Uličce Václava Havla se nejedná o první podobné dílo. Před osmi lety se ve stejné ulici objevil nápis „A vy jste kdo? – Václav Klaus“, který připomínal jednu z nejlegendárnějších hlášek bývalého premiéra a prezidenta Klause.

Zdroj: Deník/Terezie Heinz

Tenkrát šlo o budovu na samém rohu Uličky Václava Havla a Petrské ulice, avšak rovněž ve správě Moravského zemského muzea. Autorem byl brněnský pouliční umělec Timo, který je svými neotřelými nápisy ve městě známý.