Kdy přesně radary zprovozní, nevědí. Testovat je budou na konci července. „Následuje ještě kalibrace. Je to otázka několika týdnů,“ oznámil mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Jan Rýdl.

Podnikatel Libor Procházka, ani firmy s ním související, nesmí podle předběžného rozhodnutí soudu vybírat parkovné nebo bránit autům v parkování u hotelu Boby nebo u Hokejových hal dětí a mládeže.
Výběr parkovného u Bobycentra či hokejových hal? Nelegální, potvrdil další soud

Starostka Pasohlávek Martina Dominová doufá, že řidiči na železné konstrukci zpomalí. „S představiteli okolních obcí jsme se shodli na tom, že hluk aut je neúnosný. Zhruba před měsícem jsme se sešli se zástupci Ředitelství silnic a dálnic. Jejich statici nám sdělili, že jediné dosažitelné opatření je striktní dodržování dvacítky,“ okomentovala starostka. Spoléhá na to, že hlídání rychlosti zafunguje.

Úsekové měření
• Kde: silnice I/52, provizorní most Mamut přes Novomlýnské nádrže u Pasohlávek
• Odkdy: na konci července testování, spuštění do několika týdnů
• Povolená rychlost: 20 km/h
• Náklady na radary: 1 779 834 korun bez daně

Brňanku Kristýnu Humlovou případná pokuta neodradí. „Dvacítka je zbytečná, akorát se tam tvoří kolony. Třicet je podle mě dostatečně pomalu, radary mě nezastaví,“ řekla. Například Simona Hertlová s ní ale nesouhlasí. „Myslím, že dvacítka je v pořádku. Most vypadá nebezpečně,“ míní.

Po Mamutu na silnici I/52, která vede z Brna do Rakouska, projíždí řidiči už více než osm měsíců. Silničáři most úplně zavřou v roce 2020.

Ilustrační foto
Lidé po dovolené v Řecku či Rumunsku nemohou darovat krev. Kvůli riziku nákazy