Šámalovu dělníci promění v 217 metrů dlouhém úseku mezi Zábrdovickou a Lazaretní. Ze stávajících šesti metrů ji rozšíří na pětadvacet. Vzniknou tři jízdní pruhy, obousměrné cyklopruhy, parkovací zálivy na obou stranách ulice a chodníky. Rekonstrukce čeká i dešťovou a splaškovou kanalizaci, vodovody a odvodnění chodníků. Stavbaři přeloží sloupy veřejného osvětlení a trakční vedení.

„Šámalova časem poslouží jako důležitá spojka s novou čtvrtí a povedou jí i linky městské hromadné dopravy,“ zmínila brněnská primátorka Markéta Vaňková. V areálu Nové Zbrojovky na upravenou ulici naváže téměř třicet metrů široký bulvár, který protne celou čtvrť. Na jejím konci se pak napojí do Nové Dukelské.

Úpravy Zábrdovické jsou v plánu pro úsek od železničního podjezdu u zastávky Kulkova k hlavnímu vchodu do Vojenské nemocnice. Dál je už silnice z před několika let opravená. K rekonstrukci vymezená část měří 326 metrů. Součástí úprav bude rozšíření silnice o jeden pruh tak, aby vzniklo samostatné odbočení do Šámalovy. Opravy se budou týkat i tramvajové trati.

Termín začátku úprav Šámalovy a Zábrdovické není v tuto chvíli známý. Projekt je teprve na začátku, úředníci se momentálně pouští do zpracování investičního záměru. Náklady sto padesát milionů korun jsou předběžné.