O kontroverzním záměru na slučování škol už Deník Rovnost informoval. Škola Botanická dosud sídlí v budově Sportovního gymnázia Ludvíka Daňka, které ji vypovědělo nájem. „Nic nerušíme, školy slučujeme. Je to v zájmu dětí i učitelů. Dochodí si tam docházku a nemusí nikam jinam, zachová se dětský kolektiv,“ vysvětlila královopolská místostarostka Andrea Pazderová.

Děti, co nastoupily, všechny ročníky na Botanické dokončí. Žáky do nových tříd už nabírat nebudou.

Ilustrační foto
Nákaza koronavirem: v Brně i na Brněnsku je už víc než polovina lidí uzdravených

Rodiče ani učitelé ze školy Botanická nemají o dalším postupu žádné informace. „Několik učitelů bude ze školy odcházet, další o odchodu uvažují. Někteří rodiče už jsou rozhodnutí dítě přehlásit jinam. Jsme ve veliké nejistotě,“ uvedla zástupkyně učitelů na škole Botanická Petra Břínková Sochová.

S rodiči žáků ze školy Botanická se vedení školy Staňkova i zástupci královopolské radnice setkali na informační schůzi pouze jednou, a to na konci února. Stalo se tak den před minulým jednáním zastupitelstva městské části, na které zastupitelé schválili záměr sloučení obou škol. „Od té doby rodičům nepřišel žádný dopis ani upřesňující e-mail. Nikdo nás neinformoval ani o tom, jak se záležitost projednala na kraji nebo zda ji schválila rada města," sdělila zástupkyně rodičů žáků z Botanické Hana Elznerová.

Ilustrační foto.
Měsíc do otevření škol: chaos a nejistota. Víme málo, stěžují si rodiče i školy

Školy se sloučí k poslednímu srpnovému dni letošního roku. Jejich sloučení už dřív schválili také brněnští radní.