Do druhého největšího města v České republice se ale nevydali za zábavou, nýbrž za povinnostmi.

Cílem jejich úterního výjezdního zasedání totiž bylo prohlédnout si lokality, které kandidují na to stát se novým sídlem brněnského studia České televize. Horkými kandidáty pak jsou Bosonohy a Žebětín. Brněnskému Deníku Rovnost to potvrdil jeden z členů Rady Dobromil Dvořák.

„Všichni radní se vydali do míst, kde by nové studio mohlo stát. Zároveň jsme se seznámili se všemi potřebnými informacemi, prohlédli si nákresy včetně mapy města,“ popsal průběh úterního dne Dvořák.

Bosonohy a Žebětín však přesto nejsou jedinými lokalitami, které připadají v úvahu. Ve hře je totiž ještě jedno místo. Podle Dvořáka je však velice nepravděpodobné, že by Rada nakonec dospěla k jinému závěru, než kterým je výstavba studia v Bosonohách či Žebětíně.

„Původně se uvažovalo také o třetí variantě. Tou měla být bývalá kasárna v Černých Polích. Majitel areálu, kterým je Vojenská univerzita, se ale nakonec rozhodl, že si pozemek ponechá a neprodá ho,“ doplnil Dvořák.

Radní se přitom musí na místě pro nové studio shodnout a schválit ho tak, aby se v něm již v roce 2012 mohli zabydlet pracovníci televize. To je totiž termín, který si veřejnoprávní televize zvolila pro odstartování svého fungování v novém areálu.