Na místech i po vyznačení běžně parkují řidiči svá auta. Po srpnovém spuštění rezidentního systému v okolí Botanické o ně přijdou. „Sice dostanou aspoň nějaké využití, ale víc se tam hodí stání pro auta. Těžko obsadí všechna místa najednou motorkáři,“ myslí si řidič Pavel Sýkora.

Podle Anny Dudkové z brněnského magistrátu byla při vyměření místa pro auta příliš malá. „Nevlezla by se na ně, proto jsme je určili pro motocykly,“ vysvětlila.

Ilustrační foto.
Placení za parkování v modrých zónách: místo hledání automatu raději přes mobil

Pokud mají motorkáři vyřízené parkovací oprávnění, zaparkují na vyhrazeném stání zdarma. Jinak musí parkovné uhradit. V budoucnu lidé na místech nechají stát i sdílené skútry, které se mají do města rozšířit.

VPro zvětšení klikněte.Zdroj: MMByhrazená stání pro motocykly najdou Brňané i na dalších místech za modrými čárami. Už vyznačené jsou v Marešově ulici, na začátku týdne je pracovníci Brněnských komunikací nakreslí také v Zahradníkově.

Řidičům ubude několik míst ve stejné ulici i za křížením se Zahradníkovou. Nyní tam běžně parkují šikmo na chodníku. Po spuštění modrých zón auta odstaví pouze podélně. „Podélné parkování tam bylo už dřív. Jen to řidiči nerespektovali. Šikmé stání kvůli normám nevychází, protože by tam nebyl chodník. Jediná změna je tedy doplnění vodorovného dopravního značení, které má přimět řidiče k respektování pravidel parkování v tomto místě," přiblížila Dudková.

Ilustrační foto.
Sčítání cyklistů v Brně: systém za 6 milionů nefunguje. Město vylučuje problémy

Modré zóny začnou v oblasti 1-15 Dřevařská, do které spadá právě i úsek Botanické s vyhrazenými stáními pro motocykly, platit od třetího srpna. Systém rezidentního parkování se kromě Dřevařské ve stejném termínu rozšíří také do oblastí 3-01 Staňkova a 3-02 Botanická.