Přípravu vodního kanálu komplikovala sousední část velkého městského okruhu v úseku Žabovřeská. „Čekali jsme na vydání stavebního povolení, které mohlo ovlivnit budoucí tvar plánovaného sportoviště. Teď ho máme a můžeme začít hledat dodavatele, který vytvoří dokumentaci pro potřebné územní rozhodnutí,“ řekl brněnský radní pro školství a sport Jaroslav Suchý. 

Areál v kostce
-kde: sportoviště mezi jezem u elektrárny a bývalou vodárnou v Pisárkách 
-stavební úpravy: odklon rameny řeky Svratky
-délka závodní trati: 330 metrů 
-předpokládaná cena: 351 milionů korun
-zázemí: tribuny pro fanoušky a budovy, nová parkovací místa v areálu sportoviště
-další využití: výcvikový prostor pro vodní záchranáře

Součástí areálu bude kromě 330 metrů dlouhé dráhy budova se zázemím pro vodáky. „Sportoviště i se zázemím a úpravou koryta řeky Svratky má stát 351 milionů korun. Chceme jednat se státem, který by mohl přispět čtyřiceti procenty,“ doplnil Suchý.

Sportovci, kteří chtějí trénovat vodní slalom v ideálních podmínkách, zatím musí jezdit do Prahy nebo Českých Budějovic. „Všude jsou umělé kanály obsazené. Museli jsme být šikovní, abychom měli prostor trénovat,“ popsal situaci předseda Kanoe Klubu Spoj Brno Bohuslav Šamánek. 

Kanál využijí i vodní záchranáři. „Umožní doplnit výcvik záchranářů. Primární místo pro nás je ale Brněnská přehrada,“ sdělil Ondřej Brunn z Vodní záchrané služby Brno-město.

VOTĚCH DUFEK