„Předpokládáme, že zkušební provoz haly spustíme pro veřejnost od poloviny listopadu do konce roku. Od začátku příštího roku počítáme, že halu začneme provozovat v ostrém režimu s využitím rezervačního systému," řekl Deníku rajhradský starosta František Ondráček.

Hala je určená pro žáky základní školy, aby tam mohli mít hodiny tělesné výchovy a také pro místní spolky, sportovní organizace a obyvatele. „Dají se tady hrát všechny míčové sporty. I badminton. Halu lze rozdělit na tři samostatná tréninková hřiště, veškeré turnaje se mohou odehrávat na velkém hřišti," zmínil starosta.

Architekt Michal Sedláček, vedoucí střediska projektové přípravy Brněnských komunikací, kde má na starosti i přípravu projektu nového hlavního nádraží v Brně.
Šéf příprav nádraží v Brně: Peníze důležitější než krása a ne druhému Sherwoodu

Hala je propojená krčkem s budovou základní školy v Havlíčkově ulici. „Žádali jsme si i o dotaci, bohužel jsme ji nedostali. Celá stavba nás stála jednadevadesát milionů korun bez daně. Částečně jsme ji platili z vlastních zdrojů, částečně s využitím komerčního úvěru," vyčíslil Ondráček.

Rajhradští ještě čekají na některé části mobiliáře. Mají objednané branky na futsal, mantinely na florbal i mobilní basketbalové koše.