V areálu zoologické zahrady filmy promítnou každou srpnovou sobotu. Letní kino skončí 28. srpna snímkem Řbitov zviřátek. „Za nepříznivého počasí se komentovaná prohlídka zoo uskuteční beze změny, promítání však bude v kinosále,“ oznámil mluvčí zoo Michal Vaňáč. Vstupné je 350 korun, povolené je tam vlastní jídlo i pití.

Nápad propojení prohlídky zoo a filmu se líbí například Marii Polachové. „Hlavně pro starší děti je to určitě zajímavé zpestření,“ myslí si žena.

Na dece nebo na židli si diváci užijí film pod širým nebem také v zahradě mezi vilami Löw-Beer a Tugendhat. Projekce tam pokračuje každý pátek až do konce srpna. „Příští týden promítáme oscarový film Parazit,“ zmínila mluvčí Muzea Brněnska Lenka Buchtová. Vstupné je sto korun.

Nadšenci se v srpnu nově podívají na film také v brněnských Bohunicích. Navíc z pohodlí auta. U tamní prodejny Kaufland vzniklo autokino. „Podobnou akci jsme připravili poprvé, vstup je zdarma,“ uvedl mluvčí Kauflandu Renata Maierl.

Promítání začíná vždy ve čtvrtek v deset hodin večer. Příští týden je na programu česká komedie 3Bobule. „Stačí přijet na parkoviště k naší prodejně a organizátoři poskytnou informace, jak naladit zvuk z filmu do rádia auta,“ poradila mluvčí Maierl.

Autokino v Brně fungovalo v minulých měsících také na výstavišti. V současné době je tam ovšem programová pauza.

Venkovní kina:
• brněnská zoo: každou sobotu v srpnu
• zahrada vily Löw-Beer: každý pátek
• autokino v Bohunicích u Kauflandu: každý čtvrtek v srpnu